Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Diamante neșlefuite, pe Netflix.

Adam Sandler - magistral prin simplitatea interpretării, scenariul foarte bun, captivant de la cap la coadă.

Foarte fain.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se serbeaza 75 de ani de la eliberarea orasului meu si sunt tot felul de festivitati militare, azi am revazut aproape jumatate din Schindler's List (atat a durat pana m-am pus pe bocit), poate il voi termina maine. 

Mai pe seara, de fapt acum l-am terminat, am vazut Saul fia. Viata mea, cine m-a pus?  :sad:  A trebuit sa apas des pe pauza, din cauza de muci pe latop dar si pentru ca este oarecum ametitor de vazut. Alert, miscare continua, filmat de foarte aproape, strigatele si toate acele limbi straine. 

Am un gust amar, de fiere. Si nu, nu e de la bere. :sad:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 58 minute, ♫ Blues ♬ a spus:

Daca tot se serbeaza 75 de ani de la eliberarea orasului meu si sunt tot felul de festivitati militare, azi am revazut aproape jumatate din Schindler's List (atat a durat pana m-am pus pe bocit), poate il voi termina maine. 

Mai pe seara, de fapt acum l-am terminat, am vazut Saul fia. Viata mea, cine m-a pus?  :sad:  A trebuit sa apas des pe pauza, din cauza de muci pe latop dar si pentru ca este oarecum ametitor de vazut. Alert, miscare continua, filmat de foarte aproape, strigatele si toate acele limbi straine. 

Am un gust amar, de fiere. Si nu, nu e de la bere. :sad:

Schindler's List, unul din reperele mele în viață. Pentru că se poate aplica în continuare, oricând.

The King, pe Netflix, recomand cu putere. L-am văzut dejea de două ori, dar recunosc că mă identific cu personajul secundar, Falstaff, deși se zice că omu' nici măcar n-a existatu', num'on pic o hodinitu'.

The King. Brilliant. Pe Netflix.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricand, da...

Am dat zilele acestea peste The King si l-am pus pe lista pentru weekendul urmator, ce coincidenta. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wuthering heights 2009 - cea mai buna varianta, recitesc si cartea, :notworthy: deci sunt mult pe starea de acolo.

Cand vrei ceva extraordinar si nu ai chef de cautat prin ce e acum - mult, prost si rar stralucitor, revii la clasic; că-clasicul-tot-clasic.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca acesta e primul!

 

Un scenariu de film care m-a uimit foarte tare si m-a pus pe ganduri...!

 

Editat de Lucia N
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ceea ce ziua datorează noptii", un film francez realizat după romanul scriitorului algerian Yasmina Khadra. Sunt atat de multe de spus despre filmul asta, dar nu stiu daca as reusi sa gasesc cuvintele potrivite, asa ca ma mărginesc sa postez citatul de la final, citat care îi aparține lui Khadra: "Omul care lasă să-i scape dragostea vietii sale, va ajunge singur cu regretele sale si toate suspinele lumii nu-i vor putea aduce alinare sufletului sau ..."

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il voi vedea si eu :)))))))))))

 

Eu am vazut Omul invizibil la cinema aseara, bun si cu suspans si ceva joc psihologic.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu cumva sa-l lasi sa scape, King:smile: 

Mie mi s-a intamplat ceva ciudat, nu voiam să spun asta, dar uite ca o fac, nu am mai plâns de multa vreme la filme, nu mai pot sa plâng deloc de mult, de fapt, dar la finalul filmului m-am pomenit ca ma podideste plânsul si nu ma mai puteam opri.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×