Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Toata lumea se asteapta sa se-ntample ceva! De la oamenii de stiinta, la oamenii religiosi s.a.m.d., dar nu se-ntampla asa cum se asteapta, niciodata nu s-a stiut cu precizie nici momentul si nici cum va fi restaurata creatia divina! Ceea ce este pre-vizibil acum este ca se-ntampla cat de curand, cel putin asa sustine tot mai multa lume si apar din ce in ce mai multe "informari", mai cu seama printr-o multitudine de filme...(nu cred ca va fi asa cum se asteapta cineva, dar cred ca va fi cat de curand...):

 

Editat de Lucia N
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"In anul 700 d. Hr., Nordul Europei este impartit in doua lumi diferite: frisienii, sasii si danezii care sunt deasupra raurilor, iar francii care stau josul raului. Acestia din urma au un obiectiv clar: sa cucereasca Europa folosind crestinismul ca arma pentru a subjuga paganii. Primul obiectiv este cea mai importanta zona comerciala din Europa, care este condusa de regele frisian Aldigisl. In timpul unui ritual, francezii au ocazia de a ataca zona, uciderea regelui si aruncarea fiului sau, Redbad. El reuseste sa supravietuiasca si sa ajunga la coastele Viking, unde este primit de poporul sau, cu care lupta chiar impotriva unui clan rival. Cu toate acestea, trebuie sa se intoarca in Friesland pentru a recupera tot ceea ce au luat francii de la el si a invinge armata sa puternica." 

M-a intristat foarte tare, ba chiar m-am infuriat gandindu-ma ca acei asa-zisi crestini catolici ar fi putut sa aiba o asemenea atitudine atat de urata, de josnica, de degradanta, care-i de nepermis! Si mai si aveau indrazneala sa se considere crestini, actionand in numele Mantuitorului Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu si al Maicutii Sfinte, Imparateasa Cerului si a Pamantului!

 
"Supravietuitoarea". O tema de film care sa ne deschida ochii si a vedea ce s-ar putea intampla cu planeta Pamant si cu oamenii! Hmm..., sper ca niciodata un asemenea scenariu sa nu devina realitate!  
 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut ca pe PRO-TV , la orele 23:00, va rula filmul "Ascensiunea lui Jupiter". Desi l-am mai vazut o sa ma uit din nou, nu de alta dar poate mai sunt ceva "informatii" transmise (si) prin acest film pe care nu le-am "sesizat", ele fiind prezente in film, doar ca se aflau in "lumina neatentiei"!  :biggrin:

Vizionare placuta!

 

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 hours ago, Stu' said:

Ați văzut filmul nou cu Regina Maria ? Merita? Dar Joker?

 

 

Pe ambele. Da.

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai sec DA din ultimele zile. :))

multumes. Când voi avea timp, așa, odată, le voi viziona. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daa :))))

Pentru că nu prea e rost de cuvinte aici. Mai ales la Maria, regina Romàniei. Filmul e excepțional... nu zic mai mult, pur şi simplu merită

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cealaltă moștenitoare Boleyn, pe Netflix - un film trist, care demonstrează ce poate face ambiția pentru putere si desfraul din oameni.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×