Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Castelul de sticla. Povestea unei familii disfunctionale. Disfunctionala din punctul de vedere al oamenilor obisnuiti. Interesat. As citi si cartea, cred ca mi-ar placea.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un documentar despre viata lui Avicii (varianta povestita de insusi Tim). Sau cum sa te opresti si sa crezi ca asta functioneaza, insa la final se constati ca nu e asa. :sad:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Favorita. Un film care descrie o lume marcata de slabiciuni, prefacatorie, ambitie, absurditate si teama. Destul de bun.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Black Panther "

Mi-a placut originalitatea, mi-au placut efectele speciale si am impresia ca filmul o sa ia premiul "Oscar", dar poate-i doar o impresie de-a mea!

 

" A Star is Born " nu l-am vazut. Mi-a zis fiica-mea ca i-au placut actorii si ca ei ar merita Oscarul(dar nu filmul neaparat).

Editat de Lucia N
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fotograful de la Mauthausen. - 2018

Nazisti, prizonieri in lagar, eroi de ocazie.

E interesant de vazut cum se schimba perceptia oamenilor asupra suferintelor razboiului, cu fiecare generatie care trece.

Recomand .

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Beautiful Creatures - 2013

Muritori, nemuritori, magie, efecte speciale, rau vs bine, lumina vs intuneric, o iubire imposibila care face imposibilul posibil si e mai presus de orice magie.

Toti actorii joaca super.

Cu toate astea, e un film relaxant, nu ceva care sa te puna pe ganduri.

Recomand.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avengers Endgame /Razbunatorii- Sfarsitul Jocului. - 2019

Un film frumos,  poate unul din cele mai bne filme Marvel Comics. Nu a fost atat de epopeic si epic si epocal pe cat spuneau recenziile fanilor si nici nu am plans cascade, dar a fost frumos si il recomand. Fara  spoilere, tot ce pot sa spun ca au fost momente cand in sala de cinema era atat de multa liniste incat ma uitam in jurul meu sa fiu sigura ca sala plina de cinema nu e doar o iluzie.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Lungmetrajul "Avengers: Endgame/ Răzbunătorii: Sfârșitul jocului", ultimul capitol din universul Marvel, a stabilit un nou record pentru cele mai mari încasări în weekendul de debut, la nivel mondial, din istorie, potrivit apnews.com."

 

 
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×