Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

The Prestige ( 2006)

Inca un film extrem de subestimat.

Regizorul acestui film a regizat Inception, Memento, Trilogia Batman.

Actorii sunt excelent alesi pentru rolurile respective.

Un film care trebuie vazut si revazut.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gazda ( The Host) -2013

Bazat pe romanul cu acelasi nume a scriitoarei Stephanie Meyer, cea care a scris si seria Twilight.

Nu mi-a parut rau ca l-am vazut, dar nici nu cred ca am sa il mai vad vreodata. Spre deosebire de Twilight pe care il revad o data la cativa ani.

Il recomand mai ales fanilor SF.

 

Editat de Sherlock
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut American Hustle- 2013.

Actorii joaca foarte bine. Scenariul e ok.  Nu il recomand neaparat, dar are o scena fenomenala, unde Jeremy Renner si Christian Bale, adica Hawkeye si Batman canta impreuna. E foarte bine jucata, regizata, realizata. Si apreciez faptul ca Bale nu incearca sa ii fure scena lui Renner. Aprecierea e cu atat mai mare cu cat au existat zvonuri ca au fost taiate scene din film cu Jeremy Renner pentru ca doar Bradley Cooper sa fie nominalizat la Oscar pentru rol secundar. Nu spun ca nu a jucat bine Cooper, dar Renner a fost mult mai bun.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Lucia N a spus:

 

Bunicel film, dar cel mai slab din seria MCU. Adica spre deosebire de celelalte filme nu l-as mai revedea. Iar faptul ca a fost singurul  nominalizat la Oscar doar pentru ca are actori  de culoare, e cam trist.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Destroyer - din 2018, cu Nicole. L-am vazut la cinema. Magistral, genial. Joc, poveste, final. Tot pachetul. Recomand.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Call me a dreamer, dar mie mi-a căzut foarte bine seria ,,Mythica'' zilele astea.

Și, citindu-l pe Rege, nu am văzut mari diferențe în esență. Chiar din contra .

Viața este o lupta permanentă între bine și rău și singurul care merita sacrificii este binele. Altfel, din om, devi încet, încet, neom. 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Man of steel -2013

Nu e mai breaz decat continuarile sale, Batman vs Superman si Justice League, cu acelasi actor in rolul lui Superman.

Prea filosofic, mesianic, soptit. Soundtrack prea transcedental.  Faza cu Superman care se gandea sa se sacrifice pentru pamanteni in timp ce in spatele lui era o fresca cu Iisus in gradina Getsemani, e de-a dreptul no comment. Lasa frate Superman sa fie Superman si Jesus sa fie Jesus. In cazul asta, presupun ca Batman e deavolu. Ca e negru, rau, si a cazut in fantana.

Daca esti fan Superman , uita-te. Daca nu, da skip.

 

Editat de Sherlock
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×