Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Infernul din zgârie nori 2018

O sa fie un film de referinta, la fel ca Die Hard și Speed.

Mi-a placut ☺

 

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Un serial exceptional! Acum ruleaza ( pe Das Erste) episodul 186. Cand sunt in Germania urmaresc acest serial si  toate  episoadele mi-au placut! Este un film foarte relaxant!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

What's Love Got to Do with It - 1993 - despre viata lui Tina Turner insa nu in stil de film documentar ... precis vor sa fie alaturi de ea in aceste clipe grele si americanii.

Cei care parasesc tara si renunta la cetatenie cum a facut si ea, nu mai este considerat celebritate in cazul ei, desi a fost premiata de multe ori in viate ei.     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte am re_vazut de 2 ori unu dupa altu filmul Burlesque - 2010 - cu Cher, Christina Aguilera ... un film super, macar se invata ceva business si etica de munca, nu numai la dansatoare de la bara fixa trebuie privit cu mare atentie si concentrare.   Este cat se poate de real filmul de realitatea vietii de azi.  Ne-a oferit si un show excelent in acelas timp.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu stiu cum sa scot negreala de mai sus ...credeam ca a disparut dar a revenit.

*************

It Happened at the World's Fair - 1963 - cu Elvis Presley, Joan O'Brien, Gary Lockwood ... pentru prima oara vad acest film, credeam ca le-am vazut pe toate dar mai sint noutati.

Unul din filmele cu muzica nu prea renumita ca nici aceste cantece nu le-am mai auzi, si cred ca din cauza asta n-a fost popular filmul nici in anul in care a vazut lumina zilei.

In lipsa de altceva, se poate viziona sa se vada cum se comportau oamenii in acei ani ... back in the days  :o:

 

 

 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am revazut dupa foarte mult timp Wuthering Heights, aveam chef de niste filme vechi. Cu ocazia asta mi-am amintit si de ce nu l-am revazut niciodata: sfarsitul mult prea schimbat fata de carte. Dar m-a relaxat, cred ca o sa ma apuc si de Pe aripile vantului , Casablanca. Numai ca nu sunt pe Netflix. :resent:

  • Like 4
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×