Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Solo: A Star Wars Story

L-am vazut intr-un cinema 4D cu nu stiu ce sistem dolby (atmos?) bla bla, ultima generatie. Cu raul meu de inaltime m-am speriat ca dracu' la inceput, aveam impresia ca eu pilotam navele alea. Dar apoi m-am fortat sa ma concentrez pe film si nu pe inaltimi. 

Efectele super misto, cu scaune si podea miscata, impuscaturi ce le simteam direct in inima (de la sunet).... filmul mi-a placut la nebunie, are de toate. Umor, aventura, batalie, dragoste si-o roboata feminista. :laugh:

10 cu plus de la mine. 

 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rio Diablo - 1993 - cu Kenny Rogers, Travis Tritt, Naomi Judd - western mai modern dar tot acolo e continutul, vanatoare de capete umane, criminali de gasit si adus in fata justitiei,

dar unii ajung morti.   Peisajul este original, filmat in natura in Texas, nu in studiouri.   Mereu ma uit la aceste filme pentru decor decat altceva  ca nu ma voi plimba pe acolo niciodata, si daca am ocazia sa vad la TV cum arata zona acum 25 de ani, de ce nu.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Humanity- stand up comedy cu Ricky Gervais. Recomand 100%.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Straight Outta Compton - 2015 - cu O'Shea Jackson Jr., Corey Hawkins, Jason Mitchell ... un film nou creat special de democrati sa reflecte brutalitatea politiei inainte de alegerile prezidentiale din '16, dar n-a avut succesul dorit ca sa fie america impotriva legii si sa voteze lumea impotriva lor!!!    3 ore  a durat cu reclame cu tot si ruleaza unu dupa altu neintrerupt ca iar vor fi alegeri si se stie ca tinerii nu se prezinta la urne la aceste alegeri locale, si nu cred ca se uita nici la acest film la TV, comanda ceva nou si excitant/amuzant. 

Tema a inceput in 1986 dar NU s-a terminat de atunci iar 30 de ani este istorie antica deja pe plan local.   Dupa nume ii recunosc si tinerii pe raperi, dar nu stiu si de alte evenimente petrecute in acele zile.    Compton este numele localitatii de unde au iesit direct baietii, din mahala, tradus fara ocolisuri si au ajuns la succese care le-a provocat si dezastre.  

Merita vazut filmul. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoria conspiratiei ( Conspiracy Theory) cu Mel Gibson, Julia Roberts, Patrick Stewart. L-am revazut dupa 20 de ani aproape. Mi-a placut si mai mult decat prima oara.

Criminal -Kevin Costner, Ryan Reynolds, Gal Gadot si multi alti actori buni intr-un film foarte bine jucat. Il recomand.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Argo - 2012

Nu stiu cum mi-a scapat filmul asta pana acum. Daca nu il difuza Netflix, probabil greu auzeam de el.

Una din cele mai bune ecranizari bazate pe o poveste reala.

Cel mai dulce Ben Affleck vazut pana acum, costum si machiaj stilul anilor 70-80 cand se petrece actiunea.

Rezumat: Iranienii invadeaza ambasada americana din Teheran si iau ostateci pe toti de acolo. Sase dintre ei reusesc sa scape prin spate si se refugiaza in resedinta ambasadorului Canadei, dupa ce in prealabil fusesera refuzati de alte doua ambasade. Un agent CIA  ( Ben Affleck) vine cu o solutie inedita pentru a-i scoate pe cei 6 de acolo.

Frumos film :)

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 12.06.2018 la 0:18, ♫ Blues ♬ a spus:

Solo: A Star Wars Story

L-am vazut intr-un cinema 4D cu nu stiu ce sistem dolby (atmos?) bla bla, ultima generatie. Cu raul meu de inaltime m-am speriat ca dracu' la inceput, aveam impresia ca eu pilotam navele alea. Dar apoi m-am fortat sa ma concentrez pe film si nu pe inaltimi. 

Efectele super misto, cu scaune si podea miscata, impuscaturi ce le simteam direct in inima (de la sunet).... filmul mi-a placut la nebunie, are de toate. Umor, aventura, batalie, dragoste si-o roboata feminista. :laugh:

10 cu plus de la mine. 

 

Uau! Te invidiez, pe bune! Te intreb din curiozitate, cat cost un bilet? Aici se anunta cam din noiembrie sa functioneze la Village Cinemas.

Da Dolby Atmos, ultima generatie, caci cu 3D nu prea au reusit sa obtina scorul scontat. :smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×