Sari la conținut
Forum Roportal
S3rban77

Computer Nou

Postări Recomandate

Helou ... daca sunt binevenit pe acilea (si sper :) ) doresc cateva sfatucuri .... Caut un computer , bun , perfomanta rezonabila , cel mai important DE CALITATE (ma refer la neobositul vapor-made :friends: ) ...... Pentru ce l-as folosi eu ? Pai daca va spun cel mai "costisitor de resurse" va lamuriti si cu celelalte mai mici : doresc sa poata sa mearga jocuri tip noua generatie : ma refer absolut la GTA IV cand va veni pe PC ... restul ar fi niste scriituri pe office , contabilitate medie si internet (mai raspandit pe calculatorul meu , deci si "internetist" trebuie sa fie computerul) . Buget in jurul 1700RON .... blah blah .. zic ca e de ajuns . Mai intrebati daca este nevoie .... IMPORTANT ESTE : SA FIE DE CALITATE

 

Ps : Carrefour :cheer: .... ma lasat cu buza umflata .. am luat un computer AMD 64 X2 .. ma lasat din prima zi RAMUL ... ambele ...... :good:

 

 

 

 

:drinks:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu 1700 ron nu poti face decat comprisa peste compromis.De vrei un Pc bun gandeste-te undeva la 6000ron investiti undeva prin noiembrie/decembrie.

1700 e caca -maca - pentru mine expreisa e noua,stiu doar ca nu e de bine !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nVIDIA nu stiu cum ... nu lea incaput in pagina totul :drinks:

pai de'asta nu le'a incaput in pagina totul.

Gandeste asa: O placa buna pretuieste minimum 450 ron atm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu 1700 ron nu poti face decat comprisa peste compromis.De vrei un Pc bun gandeste-te undeva la 6000ron investiti undeva prin noiembrie/decembrie.

1700 e caca -maca - pentru mine expreisa e noua,stiu doar ca nu e de bine !

 

 

ehhh sa nu exageram , ca nu e frumos .... am vazut zilele astea la Ultra Pro un computer Intel E8200 (bineinteles Core 2 Duo) cu 1799 RON :friends: ... 2g RAM , 320 HDD , DVD RW , card reader ... in rest nu stiu ... nu lea incaput in pagina totul :drinks:

Editat de S3rban77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai de'asta nu le'a incaput in pagina totul.

Gandeste asa: O placa buna pretuieste minimum 450 ron atm.

aa :drinks: am editat .. daca nu stiti cum e oferta celor de la Ultra si a celorlati din IT e ca o lista ingramadita cu totul ... si am confundat un rand ... daca vezi am editat :friends: .. iar ala intradevar era 2100 RON

Editat de S3rban77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu 1700 ron nu poti face decat comprisa peste compromis.De vrei un Pc bun gandeste-te undeva la 6000ron investiti undeva prin noiembrie/decembrie.

1700 e caca -maca - pentru mine expreisa e noua,stiu doar ca nu e de bine !

Mă laşi cu ăia 6000? Cu 4000 faci sistemul ăsta, şi nu mi se pare că există vreun rabat la calitate.

 

@serban : cu 1700, fără monitor, o să faci un sistem absolut decent pentru office, şi chiar pentru jocuri. Doar să nu speri la vreo bombă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×