Sari la conținut
Forum Roportal
eu_alone

Despartire

Evaluează acest topic

Vom fi din nou impreuna?  

15 membri au votat

  1. 1. Vom fi din nou impreuna?

    • Da.Cu siguranta!
      6
    • Nu stiu ce sa zic.
      5
    • Nu.Nici o sansa.
      4


Postări Recomandate

Hello 2 all!O sa incep direct,si o sa dau toate detaliile necesare ca sa va facetzi o parere mai buna despre situatia mea.

Am stat cu o tipa 1 an jumate,si acum 3 saptamani aproape,ne-am despartit.Ea a fost cea care a luat decizia asta si motivele sunt mai multe,in primul rand faptul ca am 'sufocat-o' in ultima vreme,fara s-ami dau seama(acu realizez cat de prost am fost).Asta e un motiv,altul este faptul ca intr-oi seara cand a ramas la mine,ea vroia sa plece aksa,pt ca vroia sa fie singura,avea o stare aiurea.Eu nu am lasat-o si am inceput sa ma enervez si sa-mi ies din fire pt ca nu-mi spunea ce are.In seara aceea m-am comportat foarte urat cu ea,cum nu ma comportasem niciodata.In fine a trecut o saptamana,dupa care mi-a spus ca ar fi mai bine sa ne despartim,pt ca sa umplut paharul,pt ca s-au adunat greselile si nuami paote continua,a spus ca vrea sa se gandesca si la binele ei.

In fine,dupa intamplarea asta,dupa o zi am cazut la acord,sa ne lasam o saptamana libera,in care sa ne gandim bine la ce avem de facut,si la c deciize sa ia.In saptamana asta,am facut greseala sa o mai sun...in primele 3 zile parea hotarata,dupa astea 3 zile parca se razgandise si mi-a spus,ca ii este dor d mine,si ca daca ma voi tine de cuvant cu schimbarile p care i le-am promis totul va fi bine.Dupa inca 1 zi,situatia sa schimbat,a zis ca sa razgandit si ca numai are de gand sa dea inapoi.

De atunci au trecut 2 saptamani,in care am mai vb la telefon.In ultima saptamana,nu am mai cautat-o ,dar ma cautat ea,sa ma intrebe ce fac,etc si sa-mi multumeasca pt tot ce i-am oferit.Ideea este ca relatia asta,pt amandoi,a fost una speciala.Pana acum ne-am mai despartit,dar nu a durat mai mult de 2 zile.Semanam foarte mult,avem mutle lucruri in comun,am fost primul baiat pe care la iubit.App ea mi-a spus ca inca ma iubeste,si dupa c ne-am despartit.Mi-a spus ca inca insemn mult pt ea dar ca numai paote continua.Asta a fost cea mai lunga relatie si a ei si a mea.Mai e bine de stiut ca ea este o persoana f orgolioasa.Nush c sa mai zic.Am nevoie de sfaturi si o parere.Credetzi ca ne vom impaca?Este bine sa nu-i mai dau nici un semn o vreme?Dati-mi un sfat!Pls.Daca aveti intrebari puneti-mi,si raspund,daca v-ar ajuta sa va faceti o impresie mai clara.Multumesc!Ast raspuns!

Editat de eu_alone

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nooo nu cred. Daca zici ca e si orgolioasa, uit-o.. Gasesti tu alta fata mai frumoasa ca ea si mai speciala. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stai grozav, asta e clar. Daca e un om sensibil (faptul ca e un om orgolios nu spune multe in sensul asta) si esti primul baiat pe care l-a iubit, inseamna ca s-a despartit de tine pentru ca ai ranit-o. Mult, as spune eu, in orice caz mult mai mult decat dai de inteles - desi si din putinul pe care l-ai scris se simte ca nu esti prea matur (cel putin in sensul de a avea o doza suficienta de autocontrol). Inclin sa cred ca este un om sensibil, din ceea ce ti-a spus dupa ce v-ati despartit. E foarte posibil sa fii si tu la fel de sensibil, insa trebuie sa inveti sa-i respecti pe cei din jur, cu atat mai mult pe cei pe care-i iubesti. Pentru ca asta, de exemplu, e foarte urat:

 

Asta e un motiv,altul este faptul ca intr-oi seara cand a ramas la mine,ea vroia sa plece aksa,pt ca vroia sa fie singura,avea o stare aiurea.Eu nu am lasat-o si am inceput sa ma enervez si sa-mi ies din fire pt ca nu-mi spunea ce are.In seara aceea m-am comportat foarte urat cu ea,cum nu ma comportasem niciodata.

 

Probabil ca e nevoie de o schimbare, poate si din partea ei, dar cu siguranta din partea ta, ca sa mai puteti face loc sentimentelor, cu tot bagajul negativ acumulat. Da-i timp si da-ti si tie timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hello 2 all!O sa incep direct,si o sa dau toate detaliile necesare ca sa va facetzi o parere mai buna despre situatia mea.

Am stat cu o tipa 1 an jumate,si acum 3 saptamani aproape,ne-am despartit.Ea a fost cea care a luat decizia asta si motivele sunt mai multe,in primul rand faptul ca am 'sufocat-o' in ultima vreme,fara s-ami dau seama(acu realizez cat de prost am fost).Asta e un motiv,altul este faptul ca intr-oi seara cand a ramas la mine,ea vroia sa plece aksa,pt ca vroia sa fie singura,avea o stare aiurea.Eu nu am lasat-o si am inceput sa ma enervez si sa-mi ies din fire pt ca nu-mi spunea ce are.In seara aceea m-am comportat foarte urat cu ea,cum nu ma comportasem niciodata.In fine a trecut o saptamana,dupa care mi-a spus ca ar fi mai bine sa ne despartim,pt ca sa umplut paharul,pt ca s-au adunat greselile si nuami paote continua,a spus ca vrea sa se gandesca si la binele ei.

In fine,dupa intamplarea asta,dupa o zi am cazut la acord,sa ne lasam o saptamana libera,in care sa ne gandim bine la ce avem de facut,si la c deciize sa ia.In saptamana asta,am facut greseala sa o mai sun...in primele 3 zile parea hotarata,dupa astea 3 zile parca se razgandise si mi-a spus,ca ii este dor d mine,si ca daca ma voi tine de cuvant cu schimbarile p care i le-am promis totul va fi bine.Dupa inca 1 zi,situatia sa schimbat,a zis ca sa razgandit si ca numai are de gand sa dea inapoi.

De atunci au trecut 2 saptamani,in care am mai vb la telefon.In ultima saptamana,nu am mai cautat-o ,dar ma cautat ea,sa ma intrebe ce fac,etc si sa-mi multumeasca pt tot ce i-am oferit.Ideea este ca relatia asta,pt amandoi,a fost una speciala.Pana acum ne-am mai despartit,dar nu a durat mai mult de 2 zile.Semanam foarte mult,avem mutle lucruri in comun,am fost primul baiat pe care la iubit.App ea mi-a spus ca inca ma iubeste,si dupa c ne-am despartit.Mi-a spus ca inca insemn mult pt ea dar ca numai paote continua.Asta a fost cea mai lunga relatie si a ei si a mea.Mai e bine de stiut ca ea este o persoana f orgolioasa.Nush c sa mai zic.Am nevoie de sfaturi si o parere.Credetzi ca ne vom impaca?Este bine sa nu-i mai dau nici un semn o vreme?Dati-mi un sfat!Pls.Daca aveti intrebari puneti-mi,si raspund,daca v-ar ajuta sa va faceti o impresie mai clara.Multumesc!Ast raspuns!

 

 

da..va veti impaca :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu de unde stii?

 

 

 

eu imi dau seama dupa oameni...pot sa fiu un bun psiholog fara sa vad o persoana...spun din ce simt...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce de multe ori , respectam strainii si cunostiintele..si uitam sa respectam mai presus de toate pe oamenii pe care ii iubim.

Nu ai procedat corect si sincer nici nu cred ca i-ai aratat ca intr-adevar - stii ca ai gresit si iti pare rau.

Nu ajunge doar iubirea ca sa aduca in relatie si pacea..insa nici nu trebuie sa simti ca iti este greu sa te porti frumos cu ea..indiferent ce ar face, spune si simti.

Faptul ca inca te mai iubeste e firesc si chiar de va veti desparti, tot te va mai iubi o vreme pe tine..asa ca gandeste-te bine daca o iubesti pt ceea ce este sau pt ceea ce iti poate oferi..si daca intr-adevar simti ca nu poti sa faci fata viselor si felului ei de a fi, mai bine las-o sa isi caute fericirea.

In plus, am impresia ca fiind la prima relatie serioasa amandoi sunteti lipsisti de experienta..si poate ca odata va veti reintalni mai maturi amandoi, mai putin orgoliosi.

Degeaba se intoarce, daca ceva nu se schimba, tot acolo veti ajunge..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon: si eu mai aveam socuri de-alea ca ale ei si tocmai de-aia ti-as zice sa ii lasi putin timp ragaz...nu ii mai da prea multa atentie, nu o mai suna...daca intr-adevar te iubeste,te va cauta ea :o: tu spune-i doar ca o vei astepta si lasa-i timp sa decida pentru ca,probabil e confuza..dar de iubit,te iubeste :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu_alone..trebuie sa ai putina rabdare....de iubit sigur te iubeste....acuma trece printr-o perioada mai confuza...cu siguranta ca se va intoarce la tine si ca totul va fi ca la inceput..timpul le va rezolva pe toate... :pardon:

Editat de NeXuS-Warrior of Thruth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×