Sari la conținut
Forum Roportal
demonitza_ta

Hmm destul de nedumerita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o mica problema... am avut o relatie acum un an jumate care pe vremea aceea a fost cea mai lunga relatia a mea... si pot sa zic ultima in care am pus suflet .Am mai avut o relatie de vreo 3 luni dupa dar... nu am putut sa tin la pers respectiva...Si de vreun an si un pic nu mi-am facut prieten am renuntat sa iubesc sau sa ma intalnesc cu vreun baiat.... ptr ca inca nu cred ca am terminat sa ii zic tot ce am avut pe suflet fostului.Nu am avut curaj sa-l caut el acum are viata lui ce rost are avea.....in plus nu as vrea sa ii complic viata ...dar in acelas timp nu stiu ce sa fac ma simt pustie... incerc sa imi ocup timpul citind facand ceva dar nici aia nu mai sunt in stare sa fac pratic as prefera sa ,,zac in pat " toata ziua .Da-ti si mie un sfat ca eu nu mai am idei..... Ms ptr tot !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca unii oameni au atata timp sa se gandeasca la altii, insa n-au timp si pentru ei insisi. Nu trebuie sa iei neaparat ca un sfat asa ceva, e doar un punct de vedere extrem de subiectiv. Daca era sa fiu si obiectiv, faceam referire la ortografie si la banalitate. :crazy:

Editat de Nesimtescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu prin asta dar asta nu se rezuma numai la stat in pat si citit...gandeste-te odata si bine ce ai de gand sa faci in continuare?chiar nu tii deloc la persoana ta?de ce nu iti demonstrezi tie in primul rand ca esti in stare sa treci peste tot cu fruntea sus si ca esti puternica?..:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

il locul tau as lua viata de la inceput..lasa trecutul nu iti aduce nimic bun .incearca sa iesi din nou sa te intalnesti cu prietenii de ce nu sa iti faci altii noi.Acorda-ti o noua sansa! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Demonitza_ta,

 

Nu pot sa zic decat ca e nasol. Faci exact ce ar face toata lumea in locul tau. Si nu exista alta solutie. Doar timpul e singura solutie. Tot ce poti face e sa decizi cum iti petreci timpul pana o sa treci peste iubirea pierduta. Plangi daca asa simti. Urla daca asta te face sa te simti mai bine. Stai in pat si lasa viata sa treaca pe langa tine daca asta ai chef. Fa orice te face sa te simti mai bine.

Exista un singur pericol in toata treaba: sa ajungi sa-ti placa sa fii depresiva si sa gasesti placere doar in a-ti plange de mila. Ai grija sa nu ajungi aici. In rest, lasa timpul sa curga, fii recunoscatoare pentru ce ai avut si primitoare cu tot ce iti va oferi viata in continuare.

 

Pupici dulci si dragalasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×