Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna...in primul rand as avea shi eu o intrebare....as vrea sa stiu dak pana la varsta de 18 ani pot merge la ginecolog fara parinti sau nu....asta pentru ca sa intamplat ca eu shi prietenul meu sa avem relatii sexuale,dar fara nici un fel de protectie....nu stim sigur dak sa terminat sau nu in mine dar eu am luat postinor 2 peste cateva ore shi a 2a pastila la 12 ore.in prima zi nu am avut nici o problema,dar a2a zi am inceput sa ma irit shi sa am senzatii de mancarimi shi altele...iar apoi am vazut ca am shi o mik rana...labiile sunt putin umflate..rosii...shi ma ustura rau cand merg sau cand stau jos...mai ales labia stanga e ca shi cum ar fi taiata....de aceea ma doare asa tare...la inceput mam dat cu pudra iar apoi cu crema de galbenele cum mia recomandat farmacista,dar acum mia venit ciclul...dupa 5 zile de cand am luat pastilele...shi fiind umezeala...am senzatia ca nu se mai vindeca...shi din partea mea as merge la ginecolog dar sincer nu as vrea sa merg cu mama pentru ca ar afla altele probabil....dati-mi un sfat....va multumesc...

post-170249-1218544377_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca e vreo candida ceva. De mers la ginecolog trebuie sa mergi, cu sau fara parinti.

E asa greu sa iei un prezervativ? Te protejeaza si de boli si de sarcina nedorita.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A trecut foarte putin de cand am scris shi acum mie mai bine...nu am fost la ginecolog...dar sunt shi in ultima zi de ciclu shi rana sa inchis....ma mai jeneaza foarte putin...sper ca e ok...la ginecolog nu am curaj sa ma duc...pentru ca...as fi vrut sa merg cu mama...shi nu am curaj sai spun totul asa....dintr-o data.......shi...mai am o intrebare...ce spui ar fi bine sa mai stau cateva zile pana sa mai am vreun raport sexual...pana se vindeca de tot...?chestia e ca...prietenul meu pleaca peste o saptamana dincolo......Am inteles chestia cu protectia...eu nici nu ma gandeam sa se intample asa,dar in momentu ala..........Mersi mult de raspuns...astept...multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, trebuie sa mergi la ginecolog. N-o lasa asa! Si pana nu mergi si afli care e problema, ar fi indicat sa nu ai relatii sexuale. Sa stii ca nu e de jucat cu astfel de lucruri. Cand iti incepi viata sexuala, trebuie sa fii si responsabila!! Gandeste-te si tu: daca ai intr-adevar candidoza(diagnostic pe care doar medicul ti-l poate confirma), o are si prietenul tau, fiindca nu v-ati protejat.

Crezi ca mama ta ar reactiona urat daca i-ai spune adevarul?

Ar fi un avantaj enorm daca ai vorbi cu ea; poti sa-ti impartasesti grijile si te poate sfatui. Pana la urma, ea-ti doreste numai binele; de ce sa nu-i acorzi putina incredere?

Editat de Enchantress

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok de mers la ginecolog o sa merg eu cumva...dar el duminik pleaca...chiar ieri a vrut sa o facem...shi...nush...nu am vrut...din cauza asta nu pot sa o fac...ca imi fac griji...el nu prea isi da seama dar...nu stiu...dak ne protejam nu e ok dak o facem..?pana pleaca cel putin?...sau pot aparea alte complicatii...?....timpul ma streseaza...inebunesc cand stiu ca pleaca....uneori vreau sa profit ca el e ink langa mine...dar...imi fac shi griji...el ma intelege orice ias spune nu pot sa zic...ma asculta shi asa...dar e vorba de toata asta...ca pleaca...shi nu pentru putin timp......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice nu. Dar daca tu tii musai, folositi prezervativ. Daca pe tine nu te deranjeaza, si nu crezi ca s-ar putea agrava inflamatia de la contact (ca exista riscul asta si destul de mare), puteti sa o faceti. Dar: cu prezervativ.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca...chiar sa intamplat ieri....dar...cu prezervativ...:D....shi...deocamdata nu am nimic...shi sper sa nu am nimic...data trecuta mi-a luat o zi sami dau seama ca ma doare shi asa...acum sper din tot sufletul sa nu fie nevoie de ink cateva zile de ''chin'' ca sa-i zic asa...mersi mult de raspunsuri...shi sper sa imi mai raspunzi dak e cva...mersi mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probleme cu iritatia nu am deocamdata….dar…ieri le-am zis la ai mei ca miam inceput viata sexuala....pana la urma...din subiect in subiect am dat shi in asta...shi...mama a vazut ca nu raspund la un moment dat shi a zis ca dak spun da,nu mai vorbeste cu mine shi tata i-a zis ca nu asa se vorbeste shi ca nu asa trebuie sa ma ia...shi ea a zis ca gata nu mai spune nimic shi sa ridicat shi a plecat...:airkiss:....shi tata m-a tot intrebat shi pana la urma i-am dat de inteles ca da....ca nu mai sunt....shi mia zis ca e viata mea...corpul meu..shi ca va vorbi cu mama dar restu depinde de mn....shi s-au certat shi apoi a venit shi mi-a zis ca are dreptate ca trebuia sa-i spun,ca acum nu mai are incredere in mine...shi sa ma descurc cu ea chiar dak el gandeste altfel....e groaznica situatia....am incercat sa vorbesc cu ea shi nu ma asculta deloc...plangea shi o tinea pe a ei...tata mi-a tinut morala azi din nou....shi cand ma gandesc ca vine mama acasa...nu stiu....sfatuieste-ma...cum sa actionez,ce sai spun sa o fac sa ma inteleaga...?prietenul meu stie tot....dar nu stie dak sa mai vina la mn sau asa...ar veni,dar il inteleg ...e greu...shi tata azi m-a intrebat dak el stie ca sunt minora shi altele...shi ca de asta nu mai vine la mn…ca stie ce se poate intampla.Dak ar veni la noi tata ar vorbi cu el,dar n-as stii la ce sa ma astept....cum sa facem amandoi sa fie bine...?Noi ne iubim shi vrem sa le demonstram pe parcurs ca e ceva serios....dar numai timpul le va rezolva pe toate..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand trebuie sa demonstrezi (tie, si apoi parintilor) ca esti o persoana matura si responsabila de actele ei, si poti incepe cu doua lucruri: 1: vizita la ginecolog (cu sau fara parinti) si 2: foloseste intotdeauna o metoda de protectie.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×