Sari la conținut
Forum Roportal
Maria11

Problema transfer bancar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

Am o intrebare legata de un transfer bancar. Pe scurt, am furnizat intr-un contract numele meu, seria si nr. CI dar din greseala am dat codul IBAN al mamei mele. Aveti idee ce se intampla in astfel de cazuri? Evident datele din contract nu corespund cu cele ale contului, numele da, dar nu si seria si nr C.I. Eu am incurcat borcanele pt ca pe acel cont sunt emise mai multe carduri, unul pe numele meu. Dar doar cardul e pe numele meu, nu si codul IBAN. Clientul cica ar fi trimis banii, eu ma indoiesc, e un angajat al firmei respective care cred ca nu s-a obosit sa intrebe la contabilitate.

 

Sper ca m-am exprimat destul de clar, deocamdata intreb si eu aici, inainte sa ma duc la BCR si sa ma izbesc de functionarii de acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nimeni treabă cu seria şi numărul de CI la un transfer bancar. Contul IBAN e tot ce contează.

Datele personale ale deţinătorului contului nu le verifică plătitorul.

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. A trecut mai mult de o luna si nu mai stiu ce sa cred. Oricum, maine ma duc iar la banca sa vad daca e vreo schimbare. Asta era singura problema la care ma puteam gandi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru raspunsuri. A trecut mai mult de o luna si nu mai stiu ce sa cred. Oricum, maine ma duc iar la banca sa vad daca e vreo schimbare. Asta era singura problema la care ma puteam gandi.

O lună e foarte mult. 3 zile lucrătoare merita să aştepţi, dar 5 deja e prea mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×