Sari la conținut
Forum Roportal
danyell_san

Cel mai oribil si real vis

Postări Recomandate

E simplu, ai visat probabil ca te-ai curentat iarasi, incearca a-ti amintesti ce visai.

Senzatia deja o stiai, eu n-as fi putut sa am asa o senzatie realista pentru ca nu m-am curentat ca sa stiu cum e!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa fie doar un vis, pt ca sunt multe persoane care tipa plang sau fac diverse lucruri , unele de'a dreptul infricosatoare in somn si dimineata nu isi amintesc nimic. Faptul ca tu ti-ai amintit deste o dovada a unei memorii capabile sa gestioneze anumite informatii ce depind de subconstientul nostru... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
desi eu tip in somn cam in fiecare noapte cea ce ai facut tu nu e de neglijat

sfatul meu e sa te duci la un preot si sa te rogi in fiecare noapte

ce tipi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

desi eu tip in somn cam in fiecare noapte cea ce ai facut tu nu e de neglijat

sfatul meu e sa te duci la un preot si sa te rogi in fiecare noapte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai de cele mai multe ori tip Lasa-ma in pace , M-am saturat de tine , Dispari (parca m-as certa cu cineva) Nu-ti dau nici un ban , Nu-ti dau nimic (eu nu sunt zgarcit de felu meu) , iar cand eram mai mic uneori chiar plangeam in somn (habar nam de ce )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu ar fi ca in fiecare zi sa-ti iei cateva minute in care sa te relaxezi si sa incerci sa-ti golesti mintea, asta te va ajuta sa te echilibrezi. Incearca sa scapi de frica pentru ca frica te face vulnerabil. Sustin afirmatia de mai devreme conform careia nimic nu te poate atinge decat daca permiti acest lucru.

 

Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred in preoti si in puterilor lor bla bla. cred in mine, in puterea din mine. treaba ta ce crezi, insa acum cred ca esti foarte confuz si vulnerabil, dar nu te lua dupa orice sfat. e important in ce crezi, de ce crezi in ceva. crezi ca daca ai cere protectie din partea universului, divinitatii, entitati "luminoase", ingeri, whatever, ti-ar fi mai bine? adica te-ai simti protejat? cineva spune ca nu e nevoie neaparat sa ceri protectie pentru noi suntem "lumina", doar ca am uitat sau nu e nevoie sa cerem sa fim iluminati pentru ca suntem deja, doar ca am uitat :drinks: depinde cat de mult vrei sa afli ce s-a intamplat si ce esti dispus sa faci pentru a afla. nu trebuie sa fie neaparat o legatura intre curentare si ce ti s-a intamplat acum, dar orice este posibil. foarte posibil ca acea curentare sa-ti fi deschis niste "porti in creier", dar repet nu trebuie sa fie o legatura intre ce s-a intamplat atunci si acum. sunt dispusa sa te ajut atat cat pot :friends: sa zicem ca am o anumita experienta cu visele si ''lumea invizibila''. daca ai incredere, te astept. sa nu-ti fie teama, daca poti :cheer: in general, sa nu-ti fie teama. e greu, dar nu e imposibil :good:

Editat de Artemis_Dida
Nu mai prescurta cuvintele ca nu te pot intelege toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa nu-ti fie teama, daca poti :D in general, sa nu-ti fie teama. e greu, dar nu e imposibil :P

 

Asa e ... sa nu-ti fie frica ... frica e un mare "obstacol" sau "inamic" care trebuie depasit/invins. Si crede in puterea din tine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×