Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

don't thank me yet. :think:

 

nu trebuie sa fii de parerea mea, ca sa-ti multumesc, dark.

faptul ca accepti un dialog, este suficient.

right?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu.

Am scapat de razboaiele reci, sau nuclear de calde; am scapat de boli si virusi; scapam si de terorism si de tot ce poate insemna creatia si 'creatia' noastra.

 

Dar nu vom putea scapa de 'Apocalipsa'.

Cel mai probabil scenariu al apocalipsei, in viziunea mea, ar fi un asteroid, plecat, probabil, de mult spre noi.

 

Iar cand il vom intalni, nu vom fi pregatiti sa-i facem fata RESETULUI pe care-l poarta.

Pentru ca azi suntem prea orbi ca sa vedem viata, si prea ocupati cu creatiile si 'creatiile' inutile.

Asa ca NU.

Din pacate razboaie mai rele si virusi noi mai sofisticati vor napadi omenirea si sfarsitul ateilor va veni cand va voi DUMNEZEU!DUMNEZEU va face ceea ce trebuie facut la vreme si vremea aceea numai EL o stie!

 

Se plecase de la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci:

1. Pentru ca nu s-au transformat niciodata in oameni, ci ambele specii au un stramos comun.

Care este stramosul comun al oamenilor si al maimutelor?Ce au fost mai intai oamenii sau maimutele?

Maimutele si oamenii nu au un stramos comun,dar amandoua speciile au un singur Creator si acela este DUMNEZEU!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Maimutele si oamenii nu au un stramos comun,dar amandoua speciile au un singur Creator si acela este DUMNEZEU!

 

Da, Iliuta, nu vezi ca nu te contrazice nimeni.

Dar spune cine este Dumnezeu.

Ptr ca ptr unii Dumnezeu este un fel de superman, pentru altii este intamplarea, pentru altii este intamplarea rationala.

O creatie este in orice caz. o confirma viata si universul

 

De ce nu intelegi ca sunt mai multe imagini in joc?

De ce?

De ce? (... sunt mai multi chinezi decat evrei? apropos, de intrebare, n-am vazut sa fi raspuns)

Editat de Cita T

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astept sa-mi spui.

Poporul Evreu este Poporul Ales al lui DUMNEZEU si evreii se trag din Adam si Eva care abia acum 5760 de ani au fost alungati din Rai si deci de aceea sunt mai putin numerosi.Un cimpanzeu este superior unui om?Ce inseamna ca Poporul Evreu este Poporul Ales al lui DUMNEZEU?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nu esti in stare sa expui in mod argumentat un punct de vedere legat de subiectul topicului? [/b]

 

ce avea "organismul respectiv" inainte sa aiba doi ochi?

pentru ca aveam o intreaga populatie, care, la acel moment, nu avea ochi, bun?

si dintre ei toti, unul singur a suferit o mutatie, prin care i-au aparut (lasa sa fie... simpla intamplare) direct doi ochi, cu iris, lentile, celule fotosensibile, conexiuni la creier, si windows preinstalat.

lasa sa fie, nu asta ma preocupa.

 

ce ma preocupa, este ce s-a intamplat cu restul de organisme, care nu s-au mai trnsmis pana azi?

au murit toate, da?

si nu de batranete, ci ca si specie. au ramas doar urmasii singurului individ ce poseda vedere stereoscopica.

 

 

sa nu-mi spui ca sunt prea multe intrebari deodata. tu ai vrut sa ajungem cu pasi mari la subiect.

 

deci:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sclipitor :crazy: Sunt agnostic, nu ateu.

Conform DEX online:

Cunoasterea Universului si a esentelor fenomenelor poate fi realizata de oameni?

 

De cand e creatia o teorie? :o: :think:

Creatia Universului si deci si a oamenilor de catre DUMNEZEU nu este o teorie ci un ADEVAR SUBLIM!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eram in mijlocul unui dialog. Trebuia sa-mi spui de la inceput, lucrurile astea, nu dupa ce te-am intrebat.

Este asa de greu sa raspunzi la ea?

Acelasi mod ocolitor l-a folosit si Enki, la aceeasi intrebare.

Incep sa-mi apara serioase semne de intrebare viz-a-vis de cunostiintele voastre.

Altfel nu-mi pot explica fuga de dialog.

No offence.

 

Poti sa-mi spui cum arata o fiinta inainte de a avea doi ochi, sau nu?

Atat.

Esti om de stiinta, si nu preotul forumului, sa-mi tii predici :think:

Sunt fiinte care au ochi si altele care nu au ochi si mai mult unele au aparent ochi si asa le-a facut DUMNEZEU!Tu crezi ca daca s-ar naste oameni numai in intuneric si ar trai numai in intuneric dupa 100 de generatii oamenii si-ar pierde vederea sau ochii?

Tu crezi ca daca am incepe sa le incadram in societatea umana (sa le socializam uman) pe maimute timp de o 100 de generatii,atunci aceste maimute se vor transforma in oameni si le va cadea blana si vor invata sa vorbeasca si sa scrie si sa socoteasca?Tu realizezi ce idei nastrusnice ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Creatia Universului si deci si a oamenilor de catre DUMNEZEU nu este o teorie ci un ADEVAR SUBLIM!

:think:

Ia demonstreaza. Adu dovezi ca au fost toate vietatile create de la bun inceput asa cum sunt astazi, adica demonstreaza ca oamenii au fost contemporani cu trilobitii sau cu dinozaurii, din moment ce spui ca au fost toti creati exact asa cum ii vedem, si nu au evoluat. Demonstreaza ca inca din Cambrian au existat toate vietatile pe care le vedem si astazi. Astept sa imi arati fosile de animale precum pisica sau cangurul din acea perioada. Altfel, nu mai da aiurea din gura ca e adevarul sublim.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×