Sari la conținut
Forum Roportal
parisatb

Sunet in partea stanga a capului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor

De aproximativ 5 ani am probleme cu urechea stanga ,la aproximativ 3-4 luni se formeaza dop de ceara ,merg la medic si-mi face spalaturi.

In luna iulie am fost plecat in concediu la mare,am facut multa baie si bineinteles am avut probleme cu urechea.

La intoarcere am simtit ca am un sunet foarte ascutit in partea stanga care persista nu mai dispare.

Am fost la un cabinet medical unde mi s-a facut o spalatura in ureche ,aud foarte bine dar nu mai dispare acel tiuit.

Ce ar putea sa fie sau ce ma sfatuiti sa fac?

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor

De aproximativ 5 ani am probleme cu urechea stanga ,la aproximativ 3-4 luni se formeaza dop de ceara ,merg la medic si-mi face spalaturi.

In luna iulie am fost plecat in concediu la mare,am facut multa baie si bineinteles am avut probleme cu urechea.

La intoarcere am simtit ca am un sunet foarte ascutit in partea stanga care persista nu mai dispare.

Am fost la un cabinet medical unde mi s-a facut o spalatura in ureche ,aud foarte bine dar nu mai dispare acel tiuit.

Ce ar putea sa fie sau ce ma sfatuiti sa fac?

multumesc

du-te si fa o audiograma (test de auz) si fuga la medicul ORL.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor

De aproximativ 5 ani am probleme cu urechea stanga ,la aproximativ 3-4 luni se formeaza dop de ceara ,merg la medic si-mi face spalaturi.

In luna iulie am fost plecat in concediu la mare,am facut multa baie si bineinteles am avut probleme cu urechea.

La intoarcere am simtit ca am un sunet foarte ascutit in partea stanga care persista nu mai dispare.

Am fost la un cabinet medical unde mi s-a facut o spalatura in ureche ,aud foarte bine dar nu mai dispare acel tiuit.

Ce ar putea sa fie sau ce ma sfatuiti sa fac?

multumesc

se numeste "tinitus"

poate sa dispara in timp

poate sa se diminueze in timp dar fara sa dispara

poate sa nu dispara si te obisnuiesti cu el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se numeste "tinitus"

poate sa dispara in timp

poate sa se diminueze in timp dar fara sa dispara

poate sa nu dispara si te obisnuiesti cu el...

sau poate sa nu dispara, sa se acutizeze si sa produca tulburari de somn, care la randul lor sa produca alte si alte treburi urate prin organism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la medic,mi-a facut o spalatura ,a verificat si a zis ca totul pare in regula.

Mi-a prescris o reteta cu Bilobil Forte si a zis sa iau aceste pastile timp de 2 saptamani.

Peste doua saptamani sa merg daca nu dispare sunetul pentru noi investigatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×