Sari la conținut
Forum Roportal
evilgirl

De ce persoanele care vad haine mai ieftine au impresia ca sunt de calitate mai proasta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

well, eu am cea mai mare parte din haine de firma...firme mai mari, firme mai mici :flowers: dar nu pot sa spun ca toate sunt de calitate...am avut si surprize neplacute, am dat bani multi pe haine care m-au tinut foarte putin...am cumparat haine de la firme mari , pe care le-am regasit pe la alte fete, cumparate la preturi mult mai mici, de la firme `no name`...sa fim sinceri, nu tot ce e de firma e si de calitate... dar cea mai mare parte dintre noi s-a obisnuit sa evite magazinele `necunoscute` si sa le asalteze pe cele cu renume :focus: am vazut haine foarte dragutze la multa lume si, spre surprinderea mea, nu erau de firma...deci, suntem mai presus decat altii daca intr-un loc al hainei avem lipita sau inscriptionata vreo firma mare? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci,revenim la subiectul favorit:oameni de calitate ,haine de calitate...sau pur si simplu oameni cu haine,care se uita pe Fashion...

 

Sunt mai multe categorii de pret si ar trebui definit cam ce inseamna haine mai ieftine.

Sunt destul de multe firme ce au produse de calitate fara a incerca sa devina cine stie ce cunoscute. Isi au retelele lor de distributie si clientela lor. Poate nu-s cele mai la moda dar in general sunt suficient de placute si mai presus de toate confortabile.

De exemplu un chilot nu e nevoie sa fie "Georgio Armani" pentru a fi de calitate, e de ajuns sa fie 100% bumbac si sa aiba o croiala simpla si solida.

 

In unele cazuri e realmente nevoie sa cumperi ceva de firma pentru ca restul producatorilor nu acorda suficient de multa atentie la aspectele care te intereseaza.

Reducerea stresului cauzat de ceva ce folosesti zilnic e un bonus pentru care eu unul sunt dispus sa platesc in plus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De exemplu un chilot nu e nevoie sa fie "Georgio Armani" pentru a fi de calitate, e de ajuns sa fie 100% bumbac si sa aiba o croiala simpla si solida.

 

Si cum mai stai cu eticheta pe afara?...Pai e modern asa?... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce persoanele care vad haine mai ieftine au impresia ca sunt de calitate mai proasta?

 

Eu nu am impresia, sunt sigura. Asta pentru ca am patit-o pe pielea mea. Acum nu zic ca daca e marfa scumpa, asta inseamna ca e si de calitate. No way! Mi s-a intamplat sa dau o gramada de bani pe o bluza si sa se faca varza la spalat.

 

Acum cunosc foarte bine firmele si stiu din ce magazine imi cumpar haine de calitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce persoanele care vad haine mai ieftine au impresia ca sunt de calitate mai proasta?

 

Pentru ca nu se uita la haine in sine, ci de unde sunt, de la ce firma, cat costa... Nu intotdeauna scump inseamna si de calitate. Se poate gasi aceeasi imbracaminte undeva la un pret mai mare si altundeva la un pret mai mic. Si atunci, merita sa dai mai mult pe acelasi lucru?

Important e sa stii sa alegi hainele bune, indiferent de firma sau pret...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
firma confera garantia calitatii

 

 

poti sa-ti lucrezi, din materiale de foarte buna calitate la un croitor bun, caz in care nici nu o sa fii imbracat in uniforma de firma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar incaltamintea?

 

pantofi la comanda....inafara de cei de Mihai Albu...n-am auzit sa fie prea de calitate.

 

cum ramane cu incaltamintea? e in regula si cea care nu e de firma?

 

(eu sunt sensibila la picioare. nu umblu fara incaltaminte nici un metru. caut mult incaltamintea care imi vine si imi place)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×