Sari la conținut
Forum Roportal
evilgirl

De ce persoanele care vad haine mai ieftine au impresia ca sunt de calitate mai proasta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu una cunosc destule persoane care au fost dezamagite cumparand haine de firma de la noi ... la noi in tara vad ca totul se face prost si sucurile au alt gust in strainatate si aceleasi parfumuri la noi miros altfel, banuiesc ca si la haine e la fel; dar tot nu as da mii de euro pe stiu eu ce fusta numai ca-i din MIlano si ca are tesatura mai fina etc nici daca mi-as permite

Aia pentru ca ce este la noi nu este original. De aia. :D

Iar care da mii de euro pe o singura fusta o face din prostie. Nu din cunoastere.

Dar daca iti cumperi (intamplator) un tricou Lacoste de la Paris, si care in Ro costa acelasi pret, nu se compara cu cel de la Mall de aici, pentru ca e facut la Apaca in Ro.

Chiar si cu parfumurile poti lua tzeapa foarte usor, chiar daca le-ai cumparat de la un mare magazin. Daca nu te pricepi si cumperi pentru prima data, te arzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar daca iti cumperi (intamplator) un tricou Lacoste de la Paris, si care in Ro costa acelasi pret, nu se compara cu cel de la Mall de aici, pentru ca e facut la Apaca in Ro.

 

Uite,vezi?Asta-i diferenta dintre un roman de-aici si unul de dincolo...cel de dincolo citeste eticheta produsului Nike,made in Romania si se bucura ca ia un produs de calitate...pe cand romanul de aici,nu....sau daca o citeste,vede made in ,,oriunde" pe aceiasi bani.

 

:D

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca intervin.

 

nu are rost sa-ti explic ce meserie/salariu am ... unde sunt ... n-ai nici cea mai mica idee

 

pe barbati nu prea ii intereseaza cum stau sanii in sutien, ci cum stau fara ... dar probabil ca nu ai de unde sti...

cei care se uita doar la sutien nu sunt interesati de tine ci de puterea ta financiara

iar pt tine, propria persoana poti porta ceva comod la preturi medii fara sa arunci banii pe fereastra

 

 

vezi alde hellena.... :unknw: ca specimen

 

 

nu ?? pai de ce nu zici asa...

prea multe reclame si emisiuni de moda... mai lasa tv-ul... si sfaturile pe roportal

Poate in cazul tau se cheama "a arunca cu banii pe geam", dar in al altora asta se numeste o "investitie cu cap".

 

esti patetica si vulgara

 

se pare ca te-am atins, deci am avut dreptate in privinta ta ...

te-ai bagat ca musca... nici macar nu ai citit ce am scris

 

am sa te ignor pe viitor, cum fac deja de altfel pe alte topicuri

Mdeci, ca sa fie lucrurile clare. Te asigur ca isi permite mult mai multe decat ti-ai permite tu vreodata. Si culmea.. este si modesta, dar tine ca lucrurile cumparate sa fie de calitate. Personal, prefer sa dau un ban in plus dar sa stiu ca nu "ma lasa" a doua zi.

 

Dar asa suntem noi, ca tu gandesti altfel... foarte bine, nu mai ataca userii doar pentru ca sunt de alta parere decat a ta.

Nu e prima data cand "sari la gatul" userilor in acest fel si sper ca cele 3 zile te vor ajuta sa te calmezi putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu are rost sa-ti explic ce meserie/salariu am ... unde sunt ... n-ai nici cea mai mica idee

pe barbati nu prea ii intereseaza cum stau sanii in sutien, ci cum stau fara ... dar probabil ca nu ai de unde sti...

cei care se uita doar la sutien nu sunt interesati de tine ci de puterea ta financiara

iar pt tine, propria persoana poti porta ceva comod la preturi medii fara sa arunci banii pe fereastra

nu ?? pai de ce nu zici asa...

prea multe reclame si emisiuni de moda... mai lasa tv-ul... si sfaturile pe roportal

Draga, eu cand imi cumpar ceva, imi cumpar de calitate. Nu-mi place ca hainele pe care le port sa fie la 3 lei bucata. Hainele ma reprezinta si imi place la nebunie sa cumpar haine, dar nu cumpar orice.

Si esti depasita rau la capitolul "barbati", sa stii ca felul in care arati, modelul sutienului si al chilotului sau al hainelor in general, ii poate incita si mai mult. Iar calitatea iti creste valoarea mult in ochii oricui, nu numa al barbatilor, dar tu nu vei stii asta niciodata.

 

esti patetica si vulgara

se pare ca te-am atins, deci am avut dreptate in privinta ta ...

te-ai bagat ca musca... nici macar nu ai citit ce am scris

am sa te ignor pe viitor, cum fac deja de altfel pe alte topicuri

Eu iti garantez ca bydy este o femeie extrem de stilata si isi permite extrem de multe lucruri. Faptul ca tu nu iti permiti sau nu ai argumente nu-ti aloca dreptul de a o jigni.

Asta arata cat de mult ii duce capul pe unii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de altfel inteleg sa-ti iei haina de iarna, ceva rochie eleganta si pantofi de firma dar sa mergi pana a-ti lua si chilotii/sosetele/tricoul/ treningul de casa sau de alergat prin parc tot de firma mi se pare exagerat

 

Ai iti dau dreptate.

 

nu stiu de ce in ro e nebunia asta a hainelor de firma ... in occident nu e deloc asa

 

Si aici.

 

Dimpotrivă, eu cred că o haină de iarnă stă suficient de departe de corp,
Editat de xqzy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite,vezi?Asta-i diferenta dintre un roman de-aici si unul de dincolo...cel de dincolo citeste eticheta produsului Nike,made in Romania si se bucura ca ia un produs de calitate...pe cand romanul de aici,nu....sau daca o citeste,vede made in ,,oriunde" pe aceiasi bani.

 

:o:

Pentru ca aici putini isi cumpara pentru ca isi permit si au stil, iar ceilalti pentru a se da mari ca isi pot permite dar nu este asa.

Iar acolo iti cumperi pentru ca este calitate. Acolo lucrurile ieftine te tin exact cat dai pe ele.

La noi nu este diferenta, cele pe care le consideri de firma nefiind originale tin tot cat tin si cele ieftine. O:)

Draga, eu cand imi cumpar ceva, imi cumpar de calitate. Nu-mi place ca hainele pe care le port sa fie la 3 lei bucata. Hainele ma reprezinta si imi place la nebunie sa cumpar haine, dar nu cumpar orice.

Si esti depasita rau la capitolul "barbati", sa stii ca felul in care arati, modelul sutienului si al chilotului sau al hainelor in general, ii poate incita si mai mult. Iar calitatea iti creste valoarea mult in ochii oricui, nu numa al barbatilor, dar tu nu vei stii asta niciodata.

Deci ai de firma..? Si mie de ce nu mi-ai aratat ? :-

:ermm: Data viitoare o sa ma uit la eticheta ..sa vad eu ce Daniel Hechter porti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma scuzati ca intervin.

 

 

Poate in cazul tau se cheama "a arunca cu banii pe geam", dar in al altora asta se numeste o "investitie cu cap".

 

 

Mdeci, ca sa fie lucrurile clare. Te asigur ca isi permite mult mai multe decat ti-ai permite tu vreodata. Si culmea.. este si modesta, dar tine ca lucrurile cumparate sa fie de calitate. Personal, prefer sa dau un ban in plus dar sa stiu ca nu "ma lasa" a doua zi.

 

Dar asa suntem noi, ca tu gandesti altfel... foarte bine, nu mai ataca userii doar pentru ca sunt de alta parere decat a ta.

Nu e prima data cand "sari la gatul" userilor in acest fel si sper ca cele 3 zile te vor ajuta sa te calmezi putin.

 

aha, se pare ca sunteti toate in gasca :lol: si va pupati in fund reciproc

se numeste atac la persoana doar pt unii... ceilalti sunt privilegiati, dupa principiul comunist ''daca nu esti cu noi esti importiva noastra''

 

da merci de grija pe care mi-o porti, m-am calmat, iar intre timp am gasit alt forum

 

cer sa mi se dezactiveze contul

 

sanatate!

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci,revenim la subiectul favorit:oameni de calitate ,haine de calitate...sau pur si simplu oameni cu haine,care se uita pe Fashion...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×