Sari la conținut
Forum Roportal
MaxJuve

Rusia vs Georgia

Postări Recomandate

am formulat eu gresit intrebare,trebuia sa zic cine isi atinge scopul,dar pretul se vede deja,mii de morti...

Editat de MaxJuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putin si-a jucat bine cartea. Rusia a reintrat in ringul de box al marilor puteri.

Sa dea Domnul sa mai intre in vreo 10 ringuri cum e asta cu Georgia. Sa-i vezi atunci pe rusi crapati foame, pentru ca economia ruseasca nu e economia USA. Iar Rusia nu are aliati. E doar o tara cu un regim totalitar de vreo 140 mil locuitori, total dependenta de exportul de resurse naturale catre occident. Adica are nevoie de banii occidentului pentru a-si hrani poporul. Pe cand occidentul poate trece lejer pe curent electric la plita, nu e nici o tragedie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana una alta, de la rusi vine totul catre Europa. Ma refer la resurse naturale.

 

Alt destept in zona sau alta clona a aceluias destept. Vine o singura resursa, gazul natural. De care occidentul se poate lipsi pentru ca isi permite sa il cumpere din alta parte pentru industrie iar la plita e bun si curentul electric. Rusii in schimb nu se pot lipsi de euroii incasati pe gaz. Ai inteles desteptule? Multumeste-i la ma-ta ca te-a facut asa destept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fortele ruse de dezangajare au patruns in zona de conflict pentru ajutorarea polulatiei civile si a sinistratilor. Razboiul este doar intre georgieni, abhazi si osetini. Rusia are doar actiuni umanitare. Rusia sprijina dreptul la autodeterminare al popoarelor asuprite.

Iar tu eşti

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba nu ca le reface Putin cu Medvedev bloacele la loc, ca doar au cu ce, sunt miliardari in euro.

Sau ei apara interesele rusilor doar cu vorba si eventual cu tunu?

Clădirile se pot reconstrui, dar eu nu cred că refugiaţii vor mai reveni să locuiască

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alt destept in zona sau alta clona a aceluias destept. Vine o singura resursa, gazul natural. De care occidentul se poate lipsi pentru ca isi permite sa il cumpere din alta parte pentru industrie iar la plita e bun si curentul electric. Rusii in schimb nu se pot lipsi de euroii incasati pe gaz. Ai inteles desteptule? Multumeste-i la ma-ta ca te-a facut asa destept.

atentie!

una e sa dezbati idei, principii si alta sa aduci injurii :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×