Sari la conținut
Forum Roportal
MaxJuve

Rusia vs Georgia

Postări Recomandate

oare stim tot adevarul?

scenariul e asemanator cu trasnistria

 

ps, pe un site rusesc e normal ca ei sa fie cei buni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bravos frate!

daca e sa dea bine la imaginea internationala...de ce nu?

e o forta de temut si manipulativa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e evident ca rusii nu vor sa renunte la mica regiune strategica...Osetia

Nu are nici o valoare strategică Osetia de Sud, aşa cum nu are valoare strategică nici Transnistria. Acesta e modul ruşilor de a destabiliza diverse regiuni, atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu are nici o valoare strategică Osetia de Sud, aşa cum nu are valoare strategică nici Transnistria. Acesta e modul ruşilor de a destabiliza diverse regiuni, atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ehehe cate puncte am si eu impotriva rusilor,si depinte ce mai intelegi tu prin logica,daca doar reproducerea unor evenimente auzite la stiri sau citite pe internet atunci e clara problema cu logica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum rusii au avut conflicte cu tarile musulmane din sfera lor de influenta, a se citi, simpli vecini cu Rusia. Acum iata ca s-au gandit si altii sa se dea in stamba, ca georgienii. Oricum e inutil, pentru ca toti sunt infectati, independenta fata de rusia nu le poate oferi nimic bun. Raul e in ei, in toti, ca si la noi de altfel.

 

Important e ca musulmanii nu'i iubesc pe rusi, nici ceilalti vecini nemusulani. Sa dea domnul sa aibe rusii parte de vreo 10 conflicte la granite pe durata de vreo 20 de ani si se duce dracu economia lor definitiv.

 

Daca s-ar crea situatia asta, ar fi un cadru propice pentru a li se da peste bot musumanilor din orientul mijlociu, odata pentru totdeauna.

 

Ucraina se spune ca sprijina Georgia cu armament. Ar trebui sprijinit cu armament ori conflict inghetat cu rusii, in asa fel ca rusii sa fie ocupati la ei acasa, da ocupati bine de tot.

 

Atunci, USA si Israel ar avea mana libera pentru actiuni un Orient. Nici chiar China nu ar mai zice pis.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa se omore intre ei...in special osetia sa fia rasa....orice grup sau regiune cu cateva diferente culturale se vrea stat...inca o dovada ca ONU sta degeaba

strang si eu 1000 de "compatrioti" si cer ca orasul meu sa fie tara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu are nici o valoare strategică Osetia de Sud, aşa cum nu are valoare strategică nici Transnistria. Acesta e modul ruşilor de a destabiliza diverse regiuni, atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×