Sari la conținut
Forum Roportal
Madeline_m

O problema..comuna

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar, la care nu gasesc rezolvare. Va rog daca poate cineva sa imi dea un sfat.

Am 23 de ani, am avut o relatie timp de 5 ani, a fost totul foarte roz...pana intr-o zi cand a plecat intr-o vizita si dus a ramas. Am luat-o de la capat cu un om mult mai matur decat mine (38 de ani), crezand ca gandeste altfel. Au fost 7 luni incredibile, a fost singurul om din viata mea caruia nu am avut ce sa ii reprosez...pana la un moment dat. Acesta, la fel, a disparut. Am aflat intre timp ca m-a cam mintit, probabil din dorinta de a se simti mai liber, desi nu sunt genul care sa agaseze nici cu mesaje nici cu restrictii. Si nu stiu ce sa fac. Sa incerc sa repar lucrurile, pentru ca eu am fost cea care a pus capat atunci cand am aflat de minciuni, sau sa nu iert. Mi-e teama sa mai am incredere...desi ma doare sufletul ca s-a terminat. Aveam multe planuri impreuna, il iubesc dar in acelasi timp nu vreau sa ma injosesc.Sunt convinsa ca la un moment dat se va intoarce(in max o luna)cerandu-si o mie de scuze pentru ca il cunosc, dar atunci va fi momentul critic pentru ca nu stiu ce decizie sa iau.

Va multumesc

Editat de Madeline_m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce crezi ca au plecat?

Intreb, pentru ca mi se pare imposibil ca cineva sa-si ia lumea in cap fara un motiv. Nu dai toate datele...

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu cred ca tu meriti ceva mai bun..pe cineva care sa iti merite sinceritatea si care sa iti ofere acelasi lucru.

Nu te stafidi langa oameni care te fac sa suferi doar ca ei au ceva de 'rezolvat' cu viata..gandeste-te pe mai departe..daca sa zicem va impacati..chiar crezi ca nu ar da iar bir cu fugitii la prima problema intampinata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca barbatii fug de langa tine, exista 2 variante: ori ai tu o problema, ori ei. Desi tind s-o cred pe prima :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana intr-o zi cand a plecat intr-o vizita si dus a ramas.

:spiteful: Dar ce i-ai facut de nu ti-a zis nici macar "pa"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar locuiati impreuna? Hai ca poate de tine nu ii pasa...dar...mie mi-ar fi mila sa-mi las hainele si prostioarele printre straini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa vezi care au fost cauzele pecarii ambilor parteneri cat la % a fost vina ta si cat a lor???....si cred ca nu ar trebui sa il primesti inapoi ce garantie ai ca nu va mai pleca??..insa tu stii mai bine cauzel plecarii si seriozitatea relatiei pe care o ai cu el..succes sper sa faci alegerea potrivita :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×