Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Tupeu sau nebunie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mai bine sa ne povesteasca nightwish care-i treaba , caci ea a aruncat tema spre dezbatere!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai bine sa ne povesteasca nightwish care-i treaba , caci ea a aruncat tema spre dezbatere!!!!!!!!!!!!!

 

da da... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu de exemplu observ multe persoane care merg la metrou si care stau in cartier,dar pun pariu ca ele nu ma observa.

As aborda persoana doar daca m-ar observa si ea si ar fi acolo un minim de interactiune(asta teoretic),in realitatea nu neaparat ca nu as avea tupeul,dar pur si simplu nu prea as stii ce sa spun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu de exemplu observ multe persoane care merg la metrou si care stau in cartier,dar pun pariu ca ele nu ma observa.

As aborda persoana doar daca m-ar observa si ea si ar fi acolo un minim de interactiune(asta teoretic),in realitatea nu neaparat ca nu as avea tupeul,dar pur si simplu nu prea as stii ce sa spun.

 

Va vedeti zilnic si nu se intampla sa gasiti ceva comun de comentat?Ceva amuzant de regula poate deschide calea catre o posibila discutie...sau un eveniment...starea vremii,ca e cel mai comun subiect posibil....orice.

 

Rau a a mai ajuns lumea daca ii e frica ca ar putea cadea in penibil si daruind un simplu zambet. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vanzatoare la patiserie.Client fidel.Everyday,same pastry,same hour.Nice thing after few months, for other few months.Not at all a smart girl,good looking though !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va vedeti zilnic si nu se intampla sa gasiti ceva comun de comentat?Ceva amuzant de regula poate deschide calea catre o posibila discutie...sau un eveniment...starea vremii,ca e cel mai comun subiect posibil....orice.

 

Rau a a mai ajuns lumea daca ii e frica ca ar putea cadea in penibil si daruind un simplu zambet. :spiteful:

 

Zilnic,zilnic fara intrerupere timp de cateva luni sau chiar si dupa pauza sa vad pe cineva nu mi s-a intamplat niciodata.Eu ma duc doar la facultate,in fiecare zi la alta ora sau nu ma duc deloc,acum sunt in vacanta deci e cam exclus sa vad pe oricine zilnic.

 

Eu oricum nu prea zambesc,in nici un caz la straini,iar "frica" sa nu dau in penibil este de fapt un fel de orgoliu exagerat.

 

Lol,sa vorbesti de starea vremii la metrou in timp ce te uiti la tavan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lol,sa vorbesti de starea vremii la metrou in timp ce te uiti la tavan.

Ia autobuzul.Atunci poti spune "Doamne ce prost conduce asta.Nu ti se pare?".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-un final, tot ce am putut sa-i zic, printre dinti, a fost.. te rog, incerc sa inteleg ceva din articolul asta, te superi?????

O doamna din diagonala mea se amuza pe cinste, i-am prins privirea intr-un timp, eu exasperata, ei ii jucau ochii de ras.. am zambit si eu resemnata..

Eh... nu-i vina lui ca esti sexy... :spiteful:

 

 

On topic. Nu e nici nebunie nici tupeu, pur si simplu unele persoane asa functioneaza. Pentru extrovertiti a deschide sau a inchide o interactiune e mult mai usor. In facultate am avut un coleg ce cunostea jumatate de camin. Mergea in sala de lectura si daca vroia sa intre in discutie cu cineva, intra in discutie. Se prezenta frumos: Buna, eu sunt X si apoi intreba ceva banal. Nu era nici tupeist si nici nebun doar extrovertit. :jester:

 

Legat de celalalt capat al interactiunii... daca persoana care abordeaza place si abordarea e facuta cu tact si bun simt, atunci nu cred ca ar deranja pe nimeni. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×