Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Tupeu sau nebunie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Formularea si contextul erau diferite.

"Dupa femei si dupa autobuz sa nu alergi ca vine alta(ul)".

In concluzie femeie nu-i autobuz. :think:

 

Traseul zilnic si chiar o calatorie mai lunga pot fi un utlizate pentru agatat, daca persoana are si un pic de tupeu.

Sunt persoane care prin felul lor mai volubil, intra usor in dialog cu cei cu care vin in contact.

Altii nu pot pentru ca le e frica interpretarea si de reactia celei interpelate.

Daca abordarea e facuta cu tact nu-s probleme.

 

hey,nu ma contrazice ca azi e ziua mea si nu trebuie sa ma supar. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca vad ca este "la moda" sa se discute despre agatat... pe net, agentii sau site-uri matrimoniale... hai sa vedem cati sunt in stare s-o facem si fata in fata. (agatatul adica)

 

Am tot auzit povesti de iubire ce au inceput intr-o statie de autobuz.. in sensul ca se vedeau zi de zi.. la un moment dat un intrat in vorba.. s-au placut.. etc.

Vi s-a intamplat vreodata? Ati avea tupeu sa intrati in vorba cu o persoana pe care o vedeti in fiecare zi in statia de autobuz? (sau tramvai, metrou etc)

 

am avut parte de multe relatii in care abordarea cu respectivele au venit dupa mai multe intalniri intamplatoare. e bine sa ai papagal in cazul asta, sa stii ce sa spui, ca ea doar va sta sa asculte o vreme, iar daca se ajunge sa fie liniste deplina si nimeni sa nu vb, s-a dus dracu operatiunea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa exemplificam

tu, eu si diversi in statie....azi, maine, se repeta scenariu...

cum spargi gheata tu ca femeie?

cum folosesti tu de exemplu seductia? caci aici e miezul! :tease:

 

Seductia in cazul asta trebuie sa fie subtila...in primul rand trebuie observata un pic persoana care te atrage - detalii care iti pot da diverse indicii, cum ar fi daca arata ingrijit, daca are verigheta ( :spiteful: ), daca vorbeste la telefon si auzi ce spune sa iti dai seama daca vorbeste cu prietena/sotia - caz in care eu una renunt la idee, si multe altele, nu ma pot gandi acum la toate, imi vin in minte la momentul respectiv. Oricum, atentia la detalii conteaza incredibil de mult (recunosc, e de formatie profesionala :haha: ) pentru ca detaliile iti dau indicii vitale despre cum e omul respectiv.

 

Pasul urmator e sa vezi daca si el te-a remarcat, stabilirea unui contact vizual oarecare. Daca e interesat, in general face el primul pas... daca nu face primul pas, se poate incerca o remarca intamplatoare de la care poate demara o conversatie. Daca nici asa nu merge, renunt.

 

In nici un caz nu cer numarul de telefon si nu ma bag in sufletul omului - fiecare are motivele lui. Si aici m-am referit la o calatorie cu trenul, care dureaza mai mult si in care ai timp sa observi persoana si sa iti faci o oarecare idee, nu la calatoriile cu metroul, autobuzul, tramvaiul in care timpul e mult prea scurt si poti avea diverse surprize... In general prin oras oamenii sunt mai stresa(n)ti, se duc la servici sau cu treaba, ingresuiala, nu cred ca are nimeni chef de flirt cand e imbrancit din toate partile... Si, sincer, nu as da numarul de telefon unui tip cunoscut in autobuz... nu as avea incredere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:haha:

Mi-am amintit de o calatorie a mea cu trenul.. vreo 3 ore jumate, pana la Bucuresti..

langa mine, de la Braila, se urca un... tanar. Mult mai tanar decat mine. Si deloc atragator, i se citea ..ahm.. "nevinovatia" pe figura.

Imi cere voie sa-mi dea geanta la o parte, sa incapa si a lui. Am zis, da, sigur, cum sa nu. Buuun... Locul lui era in dreapta mea..

Eu citeam ceva, cu muzica in urechi.

Si.. la un moment dat, il zaresc cu coada ochiului ca imi zice nu stiu ce. Imi scot lalaiala din urechi si zic.. poftim?!

-mergi la Bucuresti? (ceee?? "mergi"?? nu-mi amintesc sa-ti fi dat voie sa ma tutuiesti, plus ca duuuh, nu vezi ca am ocupatie, de ce ma deranjezi?? si.. totusi, ce naspa esti!!!)

- da. (mi-am bagat din nou lalaiala in urechi)

Au urmat multe intrebari, cu pauze intre ele de maxim 10 minute, timp in care eu scoteam casca din ureche, bagam casca in ureche, cu miscari din ce in ce mai bruste si mai expresive.

- ce faci la bucuresti, inveti? (nu, nu invat, da' mersi de compliment, stiu ca arat mai tanara)

- dar ce faci, lucrezi ca vanzatoare? (uaaaaat??? :o: )

- cred ca e interesant ce citesti, vad ca esti foarte atenta (............)

- aia ce asculti tu acuma e o fata, nu? (da, e o fata)

- ce muzica iti place? holograf? (.........da... si holograf.... :tease: )

- m-a servit cu fornetti.. (nu, multumesc..)

............ :spiteful:

Intr-un final, tot ce am putut sa-i zic, printre dinti, a fost.. te rog, incerc sa inteleg ceva din articolul asta, te superi?????

O doamna din diagonala mea se amuza pe cinste, i-am prins privirea intr-un timp, eu exasperata, ei ii jucau ochii de ras.. am zambit si eu resemnata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pasul urmator e sa vezi daca si el te-a remarcat, stabilirea unui contact vizual oarecare. Daca e interesat, in general face el primul pas... daca nu face primul pas, se poate incerca o remarca intamplatoare de la care poate demara o conversatie. Daca nici asa nu merge, renunt.

Deci ia zi..cu ce autobuz spui ca mergi, si la ce ora ? :spiteful: :shout:

 

Deci pana la urma este ceva firesc , nici nebunie nici tupeu. Vorba lu' Ampera..socializare. :haha:

Deci trebuie sa renunt la masina .:o: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ahh, asta e intamplare inocenta... se poate mai rau! :spiteful:

 

Deci ia zi..cu ce autobuz spui ca mergi, si la ce ora ? :haha: :P

 

Deci pana la urma este ceva firesc , nici nebunie nici tupeu. Vorba lu' Ampera..socializare. :good:

Deci trebuie sa renunt la masina .:read: :shout:

 

Merg cu metroul... cam greu sa ma reperezi in aglomeratia aia... :o:

 

Renunta odata la masina, asa ai ratat intalnirea cu mine si in viata precedenta! :tease:

 

Da, ar trebui ca apropierea sa fie naturala si de bun simt, nu ca in cazul Amperei, replici fara sens si legatura, insistenta...sau gen"Papusha, stiai ca ochii tai se asorteaza cu lenjeria mea de pat?" :bom: :x: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ahh, asta e intamplare inocenta... se poate mai rau! :spiteful:

 

 

 

Merg cu metroul... cam greu sa ma reperezi in aglomeratia aia... :o:

 

Renunta odata la masina, asa ai ratat intalnirea cu mine si in viata precedenta! :tease:

 

Da, ar trebui ca apropierea sa fie naturala si de bun simt, nu ca in cazul Amperei, replici fara sens si legatura, insistenta...sau gen"Papusha, stiai ca ochii tai se asorteaza cu lenjeria mea de pat?" :good: :read: :bom:

A,nu nu , replica asta nu o stiam.:shout:

:haha: incerc, si care va fi semnul de recunoastere ?

O femeie frumoasa ce se uita la mine ? :x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A,nu nu , replica asta nu o stiam.:o:

:tease: incerc, si care va fi semnul de recunoastere ?

O femeie frumoasa ce se uita la mine ? :shout:

 

O femeie frumoasa care nu se uita la tine...de fapt, la nimeni...nu merg pe strada cu intentia de a suci gaturi... :haha:

 

Cred ca suntem Off... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In orice, politica, religie, dragoste, extremele duc pe cai gresite.

 

Deaia ai ajuns tu cu obseria conspiraţiei masonice?

 

Ai crescut si nu mai visezi cai verzi pe pereti, nu? :spiteful:

 

Nu la asta se referea. S-a dus dracu increderea in sine.

 

Nu mai e nevoie sa fac eu primul pas :tease:

 

Aici am dubii.

 

Nebunie in nici un caz, nici tupeu; doar incredere in sine... ceva ce mie imi lipseste cu desavarsire. Oricum, tipii cu care calatoresc dimineata nu ar ceda locul nici macar unei batranici... :haha:

 

Da ` ţie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie frumoasa care nu se uita la tine...de fapt, la nimeni...nu merg pe strada cu intentia de a suci gaturi... :haha:

 

Cred ca suntem Off... :spiteful:

Nu ai tu intentia ..dar se mai intampla ..:o:

Am vazut eu accidentele alea . :tease:

Cred ca trecusei tu pe strada .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×