Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Tupeu sau nebunie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am tot auzit povesti de iubire ce au inceput intr-o statie de autobuz.. in sensul ca se vedeau zi de zi.. la un moment dat un intrat in vorba.. s-au placut.. etc.

Vi s-a intamplat vreodata? Ati avea tupeu sa intrati in vorba cu o persoana pe care o vedeti in fiecare zi in statia de autobuz? (sau tramvai, metrou etc)

 

Ehh ocazii sunt tot timpul...cu invitatia mai greu, ca in general am observat ca nu da bine ca o femeie sa fie prea agresiva...isi poate pune pe fuga pretendentii... :o:

 

Dar se poate inlesni un pic apropierea cu catea cuvinte...sa il faci sa te invite el pe tine, nu invers... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca vad ca este "la moda" sa se discute despre agatat... pe net, agentii sau site-uri matrimoniale... hai sa vedem cati sunt in stare s-o facem si fata in fata. (agatatul adica)

 

Am tot auzit povesti de iubire ce au inceput intr-o statie de autobuz.. in sensul ca se vedeau zi de zi.. la un moment dat un intrat in vorba.. s-au placut.. etc.

Vi s-a intamplat vreodata? Ati avea tupeu sa intrati in vorba cu o persoana pe care o vedeti in fiecare zi in statia de autobuz? (sau tramvai, metrou etc)

Da, avand in vedere ca mi-am cunoscut sotia in tren ..... a trebuit sa actionez de la prima calatorie, asa ca m-am oferit s-o ajut la bagaje.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce faci puiule,te apuci de agatat? :think:

daca nu am facut-o pana acum, de aici incolo........ :o:

 

Da, avand in vedere ca mi-am cunoscut sotia in tren ..... a trebuit sa actionez de la prima calatorie, asa ca m-am oferit s-o ajut la bagaje.

si eu pe mea tot in tren am cunoscut-o

pe ruta bucuresti-constanta

dar era noaptea... :D

 

Nu mai e nevoie sa fac eu primul pas :doh:

ha!....

cred ca nu-i vb de asta ci de retinerea de a indrazni! :o:

 

Ehh ocazii sunt tot timpul...cu invitatia mai greu, ca in general am observat ca nu da bine ca o femeie sa fie prea agresiva...isi poate pune pe fuga pretendentii... :roll:

 

Dar se poate inlesni un pic apropierea cu catea cuvinte...sa il faci sa te invite el pe tine, nu invers... :roll:

hai sa exemplificam

tu, eu si diversi in statie....azi, maine, se repeta scenariu...

cum spargi gheata tu ca femeie?

cum folosesti tu de exemplu seductia? caci aici e miezul! :D

 

Ai crescut si nu mai visezi cai verzi pe pereti, nu? :o:

cred ca-i mai profunda chestia!

asta cu visu' e doar spoiala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nebunie in nici un caz, nici tupeu; doar incredere in sine... ceva ce mie imi lipseste cu desavarsire. Oricum, tipii cu care calatoresc dimineata nu ar ceda locul nici macar unei batranici... :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a intimplat sa vad aici pe forum definitia femeii ca fiind un AUTOBUZ...

 

e adevarat.asa se spune.. femeia este un autobuz. nu plange ca ai pierdut una..peste 5 minute vine urmatoarea :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e adevarat.asa se spune.. femeia este un autobuz. nu plange ca ai pierdut una..peste 5 minute vine urmatoarea :think:

Formularea si contextul erau diferite.

"Dupa femei si dupa autobuz sa nu alergi ca vine alta(ul)".

In concluzie femeie nu-i autobuz. :roll:

 

Traseul zilnic si chiar o calatorie mai lunga pot fi un utlizate pentru agatat, daca persoana are si un pic de tupeu.

Sunt persoane care prin felul lor mai volubil, intra usor in dialog cu cei cu care vin in contact.

Altii nu pot pentru ca le e frica interpretarea si de reactia celei interpelate.

Daca abordarea e facuta cu tact nu-s probleme.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×