Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Tupeu sau nebunie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi s-a intamplat o data ceva la subiect:

... eram la cumparaturi, singura ca de obicei, si ma uitam la ceva fuste, ridic privirea si vad un barbat mai incolo care se uita tot la fuste :good: ... ok... schimb magazinul de vreo doua ori si acelasi barbat... pana cand saracul a avut curajul sa se apropie si sa ma intrebe daca am putea iesi la o cafea... am zis nu si tipul a disparut instant ... mi s-a parut penibil, parca eram in filmele cu prosti...

... si cu autobuzul tot asa, trebuie o rutina, sa vezi persoana respectiva de mai multe ori, contact vizual, chestii... nu de alta dar sa fi sigur/a ca nu ''deranjezi''... altfel intra la tupeu_degeaba/nebunie

 

parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acela este instinct baby boy...

Cum nu prea am timp de contradictii, te las pe tine sa realizezi diferenta dintre sentimente si instincte. O seara buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum nu prea am timp de contradictii, te las pe tine sa realizezi diferenta dintre sentimente si instincte. O seara buna.

Stiu ca esti f ocupat... ***credinta, impresie intima, convingere

...cum fuse se si duse...

Editat de florance3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recomandare calduroasa: nu ai nimic de spus, abtine-te. E mai sanatos.

Deja simt caldura... faptul ca am adus argumente si o explicatie poate tie nu-ti spune nimic, dar mie imi spune ca iti permiti preferinte si antipatii...ceea ce n-ar trebui (daca nu cumva vrei sa confirm ipotezele emise de "citiva"). Eu respect regulamentul, tu ar trebui cu atit mai mult.

Editat de florance3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt argumentele? Cumva asta: "definitia femeii ca fiind un AUTOBUZ...de care lumea are nevoie...de ce naiba as mai avea eu nevoie de alte povesti cu autobuze"?

 

Daca asta este toata pledoaria ta, e grav. Asta netinand seama de faptul ca nu ai nimic de spus la obiect si ca doar ai adoptat un rol de "gica contra".

 

 

Te rog, nu-mi mai da "explicatii si argumente".. pot si fara ele.

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care sunt argumentele? Cumva asta: "definitia femeii ca fiind un AUTOBUZ...de care lumea are nevoie...de ce naiba as mai avea eu nevoie de alte povesti cu autobuze"?

 

Daca asta este toata pledoaria ta, e grav. Asta netinand seama de faptul ca nu ai nimic de spus la obiect si ca doar ai adoptat un rol de "gica contra".

 

 

Te rog, nu-mi mai da "explicatii si argumente".. pot si fara ele.

 

Multumesc.

Da... sunt impotriva agatatului in mijloacele de transport in comun...

Am inteles ca nu trebuie sa mai dau explicatii si argumente, dar ca sa "ma convingi" nu trebuia sa-mi atribui in citat, spusele altcuiva.

Editat de florance3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am tot auzit povesti de iubire ce au inceput intr-o statie de autobuz.. in sensul ca se vedeau zi de zi.. la un moment dat un intrat in vorba.. s-au placut.. etc.

Vi s-a intamplat vreodata? Ati avea tupeu sa intrati in vorba cu o persoana pe care o vedeti in fiecare zi in statia de autobuz? (sau tramvai, metrou etc)

 

Da ,am auzit o asemenea poveste ,de la un prieten si cred exista astfel de povesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hehe..

Eu nu am avut niciodata curaj sa ma duc la om asa...

DAR... Cand eram mai tanara si mai.. linistita :good: obisnuiam sa ies mai mereu cu prietena mea. Eram amandoua singure, nu pica nimic :o: Si ne duceam intr-o cofetarie-bar-patiserie si ce mai era, trageam de un suc si o cafea doua ore, pufaiam un pachet de tigari si pe urma plecam cum am venit. Intre timp, insa, eram observatori 8)

nimic nu ne scapa.

Siiii... azi asa, maine-asa... Am observat ca doi tipi veneau regulat, ca si noi. Unul din ei mi-a placut si am inceput sa ma uit insistent la el. Si el la mine, ca na.

O zi. Doua. Trei. O saptamana. El nimic. Intr-o seara am prins momentul. Eram singura acasa.. si ma sfatuiesc io cu prietena mea... Il chem la mine? Ca in ritmul asta, imbatranesc. Ea cica, cheama-l. Si ma duc la el... rosie-vanata la fata... L-am rugat sa mearga afara sa ii zic ceva, ca era mai liniste. Si aaaaa.. a acceptat :doh:

Mi-a zis ca si el ma placea, da' ca nu avea tupeu :good: A mers si colega, ca sa nu fim singuri...

Si a inceput o povestioara frumoasa...care a durat doua luni 8)

Am ramas prieteni, si in ziua de azi vorbim (asta se intampla acum 10 ani)

 

 

P.S. intre timp mi-am pierdut tupeul ;)

Editat de Amarena
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca vad ca este "la moda" sa se discute despre agatat... pe net, agentii sau site-uri matrimoniale... hai sa vedem cati sunt in stare s-o facem si fata in fata. (agatatul adica)

 

Am tot auzit povesti de iubire ce au inceput intr-o statie de autobuz.. in sensul ca se vedeau zi de zi.. la un moment dat un intrat in vorba.. s-au placut.. etc.

Vi s-a intamplat vreodata? Ati avea tupeu sa intrati in vorba cu o persoana pe care o vedeti in fiecare zi in statia de autobuz? (sau tramvai, metrou etc)

Pai stai sa ma gandesc.... Da. Chiar mi s-a intamplat. Era un vecin. Eram mai mica si probabil mai proasta. :good:

Imi placea de el si intr-o zi, m-am hotarat sa imi incerc norocul. M-am dus la el si i-am zis: ce zici, vrei sa iesim pe undeva? Mie imi place mult de tot de tine...

A fost frumos. Bine ca n-a durat mult. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×