Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Tupeu sau nebunie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca vad ca este "la moda" sa se discute despre agatat... pe net, agentii sau site-uri matrimoniale... hai sa vedem cati sunt in stare s-o facem si fata in fata. (agatatul adica)

 

Am tot auzit povesti de iubire ce au inceput intr-o statie de autobuz.. in sensul ca se vedeau zi de zi.. la un moment dat un intrat in vorba.. s-au placut.. etc.

Vi s-a intamplat vreodata? Ati avea tupeu sa intrati in vorba cu o persoana pe care o vedeti in fiecare zi in statia de autobuz? (sau tramvai, metrou etc)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca vad ca este "la moda" sa se discute despre agatat... pe net, agentii sau site-uri matrimoniale... hai sa vedem cati sunt in stare s-o facem si fata in fata. (agatatul adica)

 

Am tot auzit povesti de iubire ce au inceput intr-o statie de autobuz.. in sensul ca se vedeau zi de zi.. la un moment dat un intrat in vorba.. s-au placut.. etc.

Vi s-a intamplat vreodata? Ati avea tupeu sa intrati in vorba cu o persoana pe care o vedeti in fiecare zi in statia de autobuz? (sau tramvai, metrou etc)

S-a intimplat sa vad aici pe forum definitia femeii ca fiind un AUTOBUZ...de care lumea are nevoie...de ce naiba as mai avea eu nevoie de alte povesti cu autobuze, tramvaie.. METROU.. au au///

 

...pacat ca ai sters mesajul dinainte...avea ceva dreptate...

Editat de florance3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ahh... altu' frustrat in amoare? :good: :o:

Ti-ar place, nu ???

Editat de florance3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica daca il intrebi pe vecinul de asteptare "Oare cand vine autobuzul?" esti ori tupeist,ori nebun?

Mie nu mi se pare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica daca il intrebi pe vecinul de asteptare "Oare cand vine autobuzul?" esti ori tupeist,ori nebun?

Mie nu mi se pare...

 

Erau niste ghilimele pe acolo... in fine..

 

Ma refeream la mult la o intrebare.. nu generala.. ca asta nu e mare sfaraiala sa intri in vorba.. ci ceva de genul "vrei sa iesi la o cafea?".

 

Ti-ar place, nu ???

 

Aici nu e vorba daca mi-ar placea sau nu.. dar tu mai poti invata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am tot auzit povesti de iubire ce au inceput intr-o statie de autobuz.. in sensul ca se vedeau zi de zi.. la un moment dat un intrat in vorba.. s-au placut.. etc.

Vi s-a intamplat vreodata? Ati avea tupeu sa intrati in vorba cu o persoana pe care o vedeti in fiecare zi in statia de autobuz? (sau tramvai, metrou etc)

Da, se poate. Eu in tineretile mele :good: am actionat de mai multe ori asa. Cand mi-a placut o fata, chiar necunoscuta, i-am declarat deschis faptul ca ma atrage. Cu toate ca multora li s-ar parea penibil lucrul asta, functioneaza in majoritatea cazurilor. Daca fata este disponibila si tu indeplinesti anumite conditii standard de barbat (cat de cat ingrijit, te descurci sa schimbi 2 vorbe, nu-ti clantane dintii de emotie, esti deschis si sincer pe cat posibil, etc), vei avea toate sansele sa dezvolti o relatie temporara sau de durata. In concluzie, cu putin "tupeu", merge treaba :o: Si nu este nebunie. E ceva natural sa-ti declari sentimentele. Bineinteles ca nu vorbesc de extreme, in toate trebuie sa existe un echilibru. In orice, politica, religie, dragoste, extremele duc pe cai gresite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, se poate. Eu in tineretile mele :good: am actionat de mai multe ori asa. Cand mi-a placut o fata, chiar necunoscuta, i-am declarat deschis faptul ca ma atrage. Cu toate ca multora li s-ar parea penibil lucrul asta, functioneaza in majoritatea cazurilor. Daca fata este disponibila si tu indeplinesti anumite conditii standard de barbat (cat de cat ingrijit, te descurci sa schimbi 2 vorbe, nu-ti clantane dintii de emotie, esti deschis si sincer pe cat posibil, etc), vei avea toate sansele sa dezvolti o relatie temporara sau de durata. In concluzie, cu putin "tupeu", merge treaba :o: Si nu este nebunie. E ceva natural sa-ti declari sentimentele. Bineinteles ca nu vorbesc de extreme, in toate trebuie sa existe un echilibru. In orice, politica, religie, dragoste, extremele duc pe cai gresite.

sentimentele dezvoltate in autobuz vrei sa spui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sentimentele dezvoltate in autobuz vrei sa spui...

Daca vad o fata in autobuz si simt o dorinta puternica de a fi cu ea (sentiment animal l-ai putea numi, care este tot un sentiment si pe care multi il confunda cu dragostea), asta este un sentiment dezvoltat in autobuz, da... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vad o fata in autobuz si simt o dorinta puternica de a fi cu ea (sentiment animal l-ai putea numi, care este tot un sentiment si pe care multi il confunda cu dragostea), asta este un sentiment dezvoltat in autobuz, da... :good:

Acela este instinct baby boy...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×