Sari la conținut
Forum Roportal
treispe

Doctor homeopat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua!

 

As dori informatii despre unde as putea gasi un doctor homeopat foarte bun, care sa fi tratat cu succes cazuri de diabet in faza incipienta.

As avea nevoie de sfatul vostru cat de repede posibil.

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de doctorita Soescu Sorina, ca ar fi foarte buna.

Ce stiu cu siguranta este ca are consultatii la Constanta, nu sunt sigura ca are si la Bucuresti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa vreau catusi de putin sa intru intr-o polemica, trebuie sa stii ca din punct de vedere stiintific homeopatia se bazeaza pe un concept care nu are nimic de-a face cu vreun efect real, dovedit experimental, repetabil. Cu alte cuvinte, sper ca daca apelezi la ea (tu sau persoana in cauza) nu o vei face in locul medicinii traditionale ci eventual in completarea ei. Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, fitzroy. Am mai vorbit cu doua persoane, care mi-au recomandat homeopatia spunand ca au avut rezultate foarte bune. Din pacate, doctorii lor nu prea mai pot fi abordati acum, si ma gandeam sa mai caut, poate am noroc.

Asa ma gandeam si eu, ca la o modalitate de a completa medicina traditionala... uneori este o alternativa la raspunsul medicinei clasice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama a urmat un tratament homeopat in conditiile in care sufera de diabet de tip II . Nu stiu daca este rezultatul exclusiv al administrarii remediilor homeopate , pentru ca in toata perioada a luat si Diavit (facut la Cluj) si a tinut regim, insa rezultatele analizelor ne-au bucurat foarte mult. Glicemia i-a iesit ultima data 98 . Si eu fac un tratament homeopat , dar de ani buni de zile si sunt multumita de rezultate. Asa ca , eu una am incredere in homeopatie. Mai mult, un articolas pe care l-am citit ma face sa cred ca in viitor si medicina alopata se va indrepta spre medicamente cu substanta activa foarte, foarte diluata : http://www.brasov.top-10.ro/article.php?id...CALE-(25.08.08)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua!

 

As dori informatii despre unde as putea gasi un doctor homeopat foarte bun, care sa fi tratat cu succes cazuri de diabet in faza incipienta.

As avea nevoie de sfatul vostru cat de repede posibil.

 

Multumesc.

 

 

Doctor homepat - am apelat si eu la unul pentu boala mea - care zicea ca poate sa o trateze - din pacate toate remedile care le-a recomandat nu au dat rezultate (timp de vreo 6 luni). Mai tarziu am gasit un medic alopat care m-a vindecat de ulcer - era vorba de o infectie cu o bacterie care provoaca ulcerul - heliobacter pylori. Aveam cateva zeci de flacoane cu bilute albe si multe scheme de tratament care se schimbau la fiecare doua saptamani - cu taxa de vizita la homeopat aferenta. Nu inseamna ca tratametele homeopate nu sunt eficienete...dar nu perseverati in a da bani la homeopat daca tratamentul este ineficient.

 

Diabet in faza incipienta - adica diagnosticul a fost grad ll? Am avut si eu... si sefa de sectie de la Spitalul Universitar (BU) m-a catolagat clar citind analizele: nu vezi cat ai glicemia? - este clar ca esti diabetica. Pentru mine nu a fost prea clar si am mers la Institutul de Diabet - str. IL Caragiale. Acolo era multa aglomeratie si, ca sa intri la un medic, trebuiau programari. Drept urmare am folosit numai facilitatea (gratuita) de a determina glicemia prin recoltare de sange din vena - nu prin intepare cu un aparat. Spre surpinderea mea, glicemia mi-a scazut in urmatoarele luni la nivel normal.

 

Concluzia a fost ca aveam glicemie crescuta pe fond nervos. Asta s-a intamplat cu vreo 6 ani in urma...

De atunci glicemia este normala...

 

fn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×