Jump to content
Forum Roportal
alin boss

Problema placa video la vista

Recommended Posts

am vista home premium si nu pot instala placa video:GeForce FX 5500 de 256MB daca are cineva un driver pentru placa video va rog foarte mult sa imi dati link sau sa il atasati va roooog muult

Intr-adevar, driverele , este bine sa le cautati pe site-urile producatorilor componentelor pe care le detineti, sunt gratuite si garantate.

Bai am si eu o problema.....tot cu placa video in vista.....contactati-ma la id : andreicosmin_cosmin sau la pglcosmin@gmail.com......deci.. sa va spun pe scurt.....Am un laptop toshiba satellite L300-110 si l-am luat cu windows vista preinstalat......dupa un an de zile am instalat xp-ul sa vad cum se comporta pe el......acum 2-3 zile am scos xp-u si am instalat vista de pe un DVD Recovery facut de pe laptop....iar acum in vista ami arata ca am o placa de 249 Mb....iar in xp ami arata ca am o placa de 256...care e problema??? .....si mai e si cu RAM-ul.... ami arata in vista ca am numai 1Gb iar in xp ca am 3Gb...de ce oare??? va rog din tot sufletul care e problema sa-mi ziceti....