Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Credinta clasica - o comedie patetica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

crezi in evolutie si big bang?

iar remarca ,ai dreptate ti se potriveste.( fara smerit)

Ce intrebare tampita ...cica "crezi in evolutie si big bang" ...asta de parca fara credinta nu se poate trai!

 

Ei aflati sarmanii de voi ...ca fara credinta ...dar cu STIINTA si CONSTIINTA se traieste mult mai bine decat in evul mediu ...cand se traia mai ales cu credinta!

 

Deci nu mai potrivi nici o remarca ...ca nu potrivesti decat prostii ...mai bine pune mana pe carte si invata ca e nmult mai important sa STI decat sa CREZI ...caci ai exemplul in fata nasului tau ...nici la voi la biserica nu sunt pusi pastori decat cei care STIU Biblia ...si nu cei care doar cred ce scrie in ea ...asa fara sa o deschida vreodata in viata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
crezi in evolutie si big bang?

iar remarca ,ai dreptate ti se potriveste.

 

Nu cred in nimic decat in materie care e singura mea certitudine, iar remarca nu mi se potriveste cu nimic. Eu ca ateu nu cunosc "smerenia". De fapt ce e aia ?! Nici macar nu exista, deci nici nu merita pomenita. La mine virtutile cele mai inalte sunt demnitatea, dreptatea, respectul si integritatea.

Ar trebui sa incerci si tu sa folosesti enumeratia anterioara ca slogan. Poate asa iti vine mintea la cap.

A, da e mult pana acolo... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce intrebare tampita ...cica "crezi in evolutie si big bang" ...asta de parca fara credinta nu se poate trai!

 

Ei aflati sarmanii de voi ...ca fara credinta ...dar cu STIINTA si CONSTIINTA se traieste mult mai bine decat in evul mediu ...cand se traia mai ales cu credinta!

 

Deci nu mai potrivi nici o remarca ...ca nu potrivesti decat prostii ...mai bine pune mana pe carte si invata ca e nmult mai important sa STI decat sa CREZI ...caci ai exemplul in fata nasului tau ...nici la voi la biserica nu sunt pusi pastori decat cei care STIU Biblia ...si nu cei care doar cred ce scrie in ea ...asa fara sa o deschida vreodata in viata!

intrebarea a fost simpla. si are unu din cele doua raspunsuri da sau nu? mai simplu decit atit nici ca se poate. deci iti repet si tie intrebarea sau ai priceput-o?

 

Nu cred in nimic decat in materie care e singura mea certitudine, iar remarca nu mi se potriveste cu nimic. Eu ca ateu nu cunosc "smerenia". De fapt ce e aia ?! Nici macar nu exista, deci nici nu merita pomenita. La mine virtutile cele mai inalte sunt demnitatea, dreptatea, respectul si integritatea.

Ar trebui sa incerci si tu sa folosesti enumeratia anterioara ca slogan. Poate asa iti vine mintea la cap.

A, da e mult pana acolo... :cheer:

intrebare. de unde a venit materia?

Editat de IRII

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred in nimic decat in materie care e singura mea certitudine, iar remarca nu mi se potriveste cu nimic. Eu ca ateu nu cunosc "smerenia". De fapt ce e aia ?! Nici macar nu exista, deci nici nu merita pomenita. La mine virtutile cele mai inalte sunt demnitatea, dreptatea, respectul si integritatea.

Ar trebui sa incerci si tu sa folosesti enumeratia anterioara ca slogan. Poate asa iti vine mintea la cap.

A, da e mult pana acolo... :cheer:

:roll:

Materia e singura ta certitudine? Ce numesti tu materie, ceva care nici nu se atinge macar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea a fost simpla. si are unu din cele doua raspunsuri da sau nu? mai simplu decit atit nici ca se poate. deci iti repet si tie intrebarea sau ai priceput-o?

 

Nu-mi vine sa cred ca exista oameni care doar CRED ...fara sa STIE nimic!..si lumea lor se imparte in a crede sau nu ...si nu in a STI sau NU!

 

Unele lucruri se stiu pentru ca sunt demonstrate ca reale ... dar sa nu sti nimic ...ci doar sa crezi ...brrrr ... ma cuprinde frigul!

 

Sunteti mai rau ca baba Veta care nu Stie nimic ...dar crede TOT ...asa ca prostu ...adica cum se numesc cei care nu Stiu nimic si Cred tot!

 

intrebare. de unde a venit materia?

Exact de acolo de unde a venit si Dumnezeu!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi vine sa cred ca exista oameni care doar CRED ...fara sa STIE nimic!

Unele lucruri se stiu pentru ca sunt demonstrate ca reale ... dar sa nu sti nimic ...ci doar sa crezi ...brrrr ... ma cuprinde frigul!

 

 

Exact de acolo de unde a venit si Dumnezeu!

deci intrebarea nu o intelegi? sau nu stii ce inseamna da sau ce inseamna nu?

adica cu alte cuvinte nu stii de unde a venit materia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar remarca, ai dreptate ti se potriveste.( fara smerit)

 

Tu te uiti in oglinda cand debitezi astfel de cacaturi ?! Asa dai tu dovada de credinta si de smerenie ?! :cheer: Iata inca un motiv in plus sa-mi intareasca convingerile despre voi. Deci nu-mi retrag primul post si nici cele de dupa. Credinta voastra ramane ceea ce este si ce a fost dintotdeauna : ipocrizie de fariseu.

 

intrebare. de unde a venit materia?

 

Aici nu discutam astfel de subiecte. Este topic dedicat acestui subiect in sectiunea "Despre dumnezeu". Daca vrei sa dezbatem subiectul asta discutam acolo. Aici se discuta despre credinta si credinciosi sau necredinta si atei. Ce inseamna ea si care este cea adevarata ?! Cine sunt adevaratii credinciosi ?! Ateii sau crestinii ?! Si dedesubturile pseudocredintei practicata de cei mai multi sectari.

 

Celorlalti le dau raspunsuri maine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci intrebarea nu o intelegi? sau nu stii ce inseamna da sau ce inseamna nu?

 

Chiar ca nu pricepi nimic!

Eu te invat ca pe lumea asta creata de Dumnezeul Big Bang ... nimic nu merge pe credinta ...dar totul se bazeaza pe STINTA !

Asa ca intrebarea ta daca crezi in puncte puncte e o prostie ... in viata esti apreciat dupa ce sti ...si nu dupa ce crezi!

 

adica cu alte cuvinte nu stii de unde a venit materia?

Vad ca tu nu sti nici ce este materia!

 

Ai habar de cata materie si cata energie este intr-un atom ?

Pai ia vezi cata energie si cata materie o fi fost in Big Bang ????

 

Si dedesubturile pseudocredintei practicata de cei mai multi sectari.

 

Un "dedesubt" l-am vazut astazi pe toate canalele TV .... un individ dedesubt de om ...isi tinea proprii copii in numar de 8 ...ca pe vremurile lui Isus ...adica murdarie, foamete si nu medicatie ...noroc ca a intervenit politia ...(probabil un fel dracu ...dar doar ptr penticostali) si i-a mantuit pe bietii copii ... de un tata mai prost ca dracu!...adica ca Isus .. ca ala recunoscand ca e seful cheilor iadului s-a demascat singur ca fiind DRACU!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi vine sa cred ca exista oameni care doar CRED ...fara sa STIE nimic!..si lumea lor se imparte in a crede sau nu ...si nu in a STI sau NU!

Unele lucruri se stiu pentru ca sunt demonstrate ca reale ... dar sa nu sti nimic ...ci doar sa crezi ...brrrr ... ma cuprinde frigul!

...mai rau ca baba Veta care nu Stie nimic ...dar crede TOT ...asa ca prostu ...adica cum se numesc cei care nu Stiu nimic si Cred tot!

:cheer:

Spre exemplificare, o remarca de pe forum:

 

Am auzit. Dar mătăluţă a auzit de gemeni monozigoţi de sex diferit, băiat-fată, rezultaţi din fecundarea unui singur ovul (care e totdeauna XX) de către doi spermatozoizi, unul XX şi altul XY? Se
Editat de florance3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred in nimic decat in materie care e singura mea certitudine, iar remarca nu mi se potriveste cu nimic. Eu ca ateu nu cunosc "smerenia". De fapt ce e aia ?! Nici macar nu exista, deci nici nu merita pomenita. La mine virtutile cele mai inalte sunt demnitatea, dreptatea, respectul si integritatea.

Ar trebui sa incerci si tu sa folosesti enumeratia anterioara ca slogan. Poate asa iti vine mintea la cap.

A, da e mult pana acolo... :cheer:

 

 

va venii un moment in viata ta cand "materia"din fata ta e moarta si nici una din virtutiile tale nu-ti va putea spune de ce .

traim intr-o lume in care "sloganul " tau s-ar putea intoarce impotriva ta .Totusi , sunt niste cuvinte usor de scris, sau de postat intr-un forum .

cat despre "mintea la cap"- sunt convins ca acest forum este pentru pareri ..de tot felul, nicidecum pt a insulta pe cineva , in + nu cred ca tu esti vreun geniu, nu le poti stii tu pe toate !!!!

cine nu a gresit niciodata sa arunce primul piatra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×