Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Credinta clasica - o comedie patetica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai una e sa crezi nde-a proasta ...si alta e sa crezi fundamentat !

 

Şi din cauza asta nu poţi tu să dormi, că eu cred de-a proasta ? :spiteful:

 

daca tu crezi, nu inseamna ca el exista !!

 

Vom afla fiecare la momentul potrivit.

 

cum a zis cineva

 

De ce vrei demonstraţii ale existenţei ?

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce vrei demonstraţii ale existenţei ?

 

Pai degeaaab vreau, ca NU SUNT !! Vreau sa va demasc pe liderii religiosi mincinosi patologici, sau sa va treziti macar la realitatea cat de cat imediata !! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa va demasc pe liderii religiosi mincinosi patologici, sau sa va treziti macar la realitatea cat de cat imediata !!

 

Uite, eu mă supun testului : trezeşte-mă la realitate ! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar o comedie patetica...nu credinta in sine cat lupta dintre cei care cred si cei care nu.Dovezi clare vezi foarte rar.Pe topicurile astea nu am vazut decat: "Dovedeste tu!" , "Ba tu!".

Si nu se ajunge la nici un rezultat...decat la cearta,jigniri si alte dintr-astea...Si sunt sigura ca daca maine o sa incerc sa spun ceva o sa sara cativa care o sa-mi repete la nesfarsit acelasi lucru... "evolutionistii sunt maimute" si "cum pot sa cred ca totul a aparut din nimic?"

Treaba merge naspa de tot intre cele doua "tabere". Cand creationistii intreaba ceva,ridiculizeaza raspunsurile iar cand intreaba evolutionistii ceva,creationistii se fofileaza.Cam asa sta treaba...

 

Dar am si eu o intrebare: Cum poti sa crezi ca ceva este fara sfarsit(ceea ce este imposibil),dar in acelasi sa nu poti sa intelegi ca din nimic a aparut ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi din cauza asta nu poţi tu să dormi, că eu cred de-a proasta ? :spiteful:

Ba pot ...dar e mare pacat sa fi prost !

Nu ai citit in Biblie ca omul se naste pacatos ...si singurul pacat al unui copilas este PROSTIA ...vrei ca tu la batranete sa mori si prost ... si pacatos din cauza ca ai fost toata viata prost?

 

 

Vom afla fiecare la momentul potrivit.

Atunci las-o balta acum ...ca o sa vorbim la acel moment potrivit!

 

 

De ce vrei demonstraţii ale existenţei ?

Pentru ca pana atunci e clara dovada INexistentei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca pana atunci e clara dovada INexistentei!

 

Nu cer dovezi pentru că....eu pot dormi şi dacă tu nu crezi. :blink:

 

e mare pacat sa fi prost !

 

vrei ca tu la batranete sa mori si prost ... si pacatos din cauza ca ai fost toata viata prost?

 

Acum nu poţi dormi şi din cauza asta ? :spiteful:

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gandea , si gandea frumos , pacat ca piesa se numea "IMAGINE"

In aceiasi piesa zice " no hell below us "- oare la ce s-a referit ?

 

Nu e niciun pacat pentru ca te punea sa-ti imaginezi cum ar fi sa traim in pace. Si nu e greu daca incerci...

 

No hell below us. Above us only sky.

 

Fara iad dedesubtul nostru. Deasupra noastra doar cerul.

 

Deci o lume fara razboaie, fara teroare si chiar fara iadul spiritual. Doar cerul pacii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e niciun pacat pentru ca te punea sa-ti imaginezi cum ar fi sa traim in pace. Si nu e greu daca incerci...

 

No hell below us. Above us only sky.

 

Fara iad dedesubtul nostru. Deasupra noastra doar cerul.

 

Deci o lume fara razboaie, fara teroare si chiar fara iadul spiritual. Doar cerul pacii...

 

 

pacat...ca ceea ce ai scris..nu se va intampla niciodata...presimt ca in curand va fi un razboi mare !!...deja a inceput... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si tu crezi ca cartulia prafoasa e o dovada irefutabila pt existenta lui ?? :clapping:

 

net si TV ?? dar tu nu filtrezi informatia ?? iei de buna orice ?? ah, da, am uitat ! ! crede si nu cerceta - BULLSHIT !! :spiteful:

 

TEHNOLOGIA ??? LOOOL !! si cum ti-a dovedit tehnologia existenta lui ?? care tehnologie - razele X ?? 8)

 

VREM DOVEZILE CONCRETE !! nu abureala si vrajeli crestine !! :roll:

 

 

ori esti ingusta la minte ori iti place sa ironizezi !!

vrajeli cretine ? -nici nu stii ce inseamna crestin, mai mult ai impresia ca credinciosii sunt oameni prosti, fara pretentii de la viata, care-si incred viata in mana unor preoti si care cred orice le-ar spune cineva despre Dumnezeu . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×