Sari la conținut
Forum Roportal
luap

CE PARERE AVETI?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Suntem un cuplu care ne straduim de vreo 6 ani sa facem un bebe. Suntem in postul Sf.Maria si in acesta perioada luam un tratament pentru a face bebe, dupa care trebuie sa prestam 3 zile.Ce parere aveti, tinem postul si nu mai prestam sau prestam si nu tinem cont de post? Noi stim ca D-zeu nu-ti da copii in timpul postului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem un cuplu care ne straduim de vreo 6 ani sa facem un bebe. Suntem in postul Sf.Maria si in acesta perioada luam un tratament pentru a face bebe, dupa care trebuie sa prestam 3 zile.Ce parere aveti, tinem postul si nu mai prestam sau prestam si nu tinem cont de post? Noi stim ca D-zeu nu-ti da copii in timpul postului.

 

poti argumenta asta biblic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Noi stim ca D-zeu nu-ti da copii in timpul postului.

 

Nu stiti nimic ...doar credeti ...si intre a crede si a sti e o diferenta enorma!

 

Daca astepti sa vina dumnezeul din cer sa iti lase gravida nevasta ...poti sa astepti mult si bine !

Asa ca treci la treaba ...si presteaza ... ca Dumnezeu este in tine ...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem un cuplu care ne straduim de vreo 6 ani sa facem un bebe. Suntem in postul Sf.Maria si in acesta perioada luam un tratament pentru a face bebe, dupa care trebuie sa prestam 3 zile.Ce parere aveti, tinem postul si nu mai prestam sau prestam si nu tinem cont de post? Noi stim ca D-zeu nu-ti da copii in timpul postului.

 

Nici eu nu cunosc nici un copil proiectat in post.

Dar daca va ganditi tot postul unul la altul s-ar putea sa ramai insarcinata.

 

 

Frate, daca evitati toate posturile inclusiv lunea, miercurea si vinerea, cand vrei sa ramai insarcinata? Sau chiar vrei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeti in D-zeu?Tineti posturile de peste an?Cum se tin posturile?Sunt familii care au tinut posturile de peste an asa cum se tin si D-ze le-a ajutat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si infinit mai multe familii care nu tin posturile, si iarasi, Dumnezeu i-a ajutat. Stii de ce? Pentru ca sunt destepti si cu picioarele pe pamant si stiu ce vor, si daca si-au pus in gand sa faca un copil apai urmeaza cu sfintenie sfaturile medicului care le cunoaste organismul. Ajuta-te singur si te va ajuta si Dumnezeu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost si la medici.Suntem in ultima faza inainte de vitro.D-zeu a ramas sa hotarasca.

daca voi incercati sa aveti copii doar cand nu este post, nici nu ma mir ca nu aveti. :lol2: Medicilor le-ati spus cum le sabotati munca?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acum temele pt acasa or sa trebuiasca sa fie efectuate in clasa/.

 

Am vrut doar niste parei, doar atat.Sa stiti ca sunt multe zile intr-un an in care nu se tine post.S-a nimerit acum.Miercurile si vinerile nu tinem post(de prestat).Sa nu credeti ca nu stim cum se fac copiii, dar nici medicii nu fac nimic fara D-zeu.

Am incheiat discutia.Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×