Sari la conținut
Forum Roportal
bahuczki peter

Timisoara-Pandurii 3-0: A fost o seara armeano-ceha

Postări Recomandate

Timisoara-Pandurii 3-0: A fost o seara armeano-cehaSe spune ca banatenii sunt mai inceti si fac lucrurile asezat. Pare ca asa stau lucrurile si cu echipa Timisoarei. Fara sa impresioneze, formatia patronata de Marian Iancu incepe sa arate ca banii investiti au avut un rost. Echipa de pe Bega joaca din ce in ce mai bine, chiar daca ramane inca tributara spectacolului. Victoria cu 3-0 in fata Pandurilor reprezinta insa mult pentru moral uneia dintre europenele noastre.

Desi meciul a inceput cu putine faze de poarta si un demaraj greoi care le permite oaspetilor sa aiba prima sansa de gol. Piturca este lansat in adancime in minutul 13, dar Taborda iese si respinge din fata lui. Scorul este deschis in minutul 22. Corner pentru Timisoara, executa perfect Karamian de pe partea stanga, iar cehul Magera inscrie cu o lovitura de cap imparabila, de pe linia de sase metri. Pandurii alearga dupa egalare, dar neconvingator. Iar Artiom Karamian reuseste sa dubleze avantajul gazdelor in minutul 41. El executa doua driblinguri scurte si il executa pe Mingote, cu un sut plasat de la 20 de metri.

Partea a doua a meciului nu aduce nimic nou. Gorjenii vor mai mult, combina bine, paseaza, dar se pierd la finalizare. De partea cealalta, banatenii stau la panda. Luchin expediaza o lovitura de cap periculoasa, la doar doua minute de la reluare, dar greseste de putin tinta. In minutul 56, Mihazes are sansa golului, singur cu Mingote, insa portarul oaspetilor se descurca. Magera este la un pas de dubla. In minutul 70, tot Karamian centreaza de la mijlocul terenului, cehul reia cu capul de la marginea careului putin pe langa poarta adversa.

Scorul final este stabilit din penalty. Patrunde Goga, Mingote intervine la picioarele lui, desi atacantul timisorenilor intrase in unghi inchis. 11 metri. Executa Karamian. Inscrie. Lovitura de pedeapsa se repeta. Armeanul inscrie din nou. Era minutul 82. Cinci minute mai tarziu, Goga faulteaza, vede al doilea galben si este eliminat. Dar Pandurii nu reusesc sa micsoreze din handicap. Scorul ramane 3-0. Oarecum nedrept pentru cum au jucat gorjenii. Dar, fara finalizare, degeaba evoluezi bine, mai ales cand Poli are pofta de gol.

 

sursa: antena 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Meciul a fost frumos, mi-a plăcut. Parcă, penalty-ul nu a fost..penalty. Totuşi Timişoara a meritat să c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca te uiti pe adresa de pegapo.ro , ce am postat-o, cred ca e si momentul cand este fautat jucatorul de la Poli.

 

Păi...de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa dam crezare arbitrului care a fost aproape de jucatorii implicatii in faza asta.

 

Cu penalty sau fără, ( fosta ) Poli a c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar sa nu mai aiba problemele de anul trecut. Punctele obtinute acasa sa le piarda prea usor afara...

 

LE: fosta si actuala pt timisoreni :good:

 

speram sa nu fie asa. eu cred ca strainii veniti la Poli, vor schimba si mentalitatea la echipa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
speram sa nu fie asa. eu cred ca strainii veniti la Poli, vor schimba si mentalitatea la echipa.

 

Hehe.. vad ca vechiurile obiceiuri se pastreaza :o: ... Pacat. Pun pariu si in urmatoarele etape va fi la fel: bateti Otopeniul acasa si apoi dati punctele in mod surprinzator stelutzei... :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hehe.. vad ca vechiurile obiceiuri se pastreaza :o: ... Pacat. Pun pariu si in urmatoarele etape va fi la fel: bateti Otopeniul acasa si apoi dati punctele in mod surprinzator stelutzei... :|

 

sper sa se faca ceva la nivel tehnic. trebuie sa aducem mentalitatea de invingator in sanul echipei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×