Sari la conținut
Forum Roportal
abandonero

Limbajul trupului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un alt semn din limbajul trupului ar fi facutul cu ochiul, gest pe care de obicei il fac barbatii pentru a atrage atentia.

 

Facutul cu ochiul este deja un gest constient, "abordare directa", nu se compara cu joaca cu piciorul paharului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un alt limbaj al trupului este aruncatul de obiecte pe langa tine...ca sa vada persoana care te fileaza daca te prinzi... ;) :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un alt limbaj al trupului este aruncatul de obiecte pe langa tine...ca sa vada persoana care te fileaza daca te prinzi... ;) :yes:

Si un altul..aruncatul cu obiecte direct in tine,daca se poate a fi de pecizat a se nimerii in cap,sa vezi daca persoana cu care flirtrezi se prinde!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Erau "inghetati", dar merge si asa. Cu toate ca eu prefer acadelele...

Aa da, da, scuze.. :roll:

Si daca in timp ce imi legan eu soldurile asa frumos bate vantul si imi ridica un pic fustita...? :- E tot body language, nu?

ee..depinde si ce porti pe sub..ca daca nu sunt tanga si sunt tetra ..:mda:

dar hai sa zicem ca da :P

Limbajul trupului nu are legatura cu ce scoti pe gura, adica cu tot felul de sunete cum ar fi cuvintele sau fluieraturile ci trebuie sa fie ceva subtil, intim, intre 2 persoane.

Pai nu prea merge ce spui tu.

Limbajul trupului este ceva inconstient, nu regizat ca sa poti spune cum sa fie, subtil sau mai vulgar.

Sunt manifestari emotionale care iti arata ca persoana cealalta simte o oarecare atractie fata de tine. Daca le vei face intentionat pentru a arata asa ceva , vor fi rigide si nenaturale aceste semne, si iti poti da seama ca nu sunt reale.

Femeile o fac in general si asta fiindca pot, mult mai natural decat barbatii.

Barbatii sunt cele mai proaste fiinte cand sunt in preajma unei femei frumoase.

E de ajuns sa iti arunce o privire in mers, peste umar, si sa iti zambeasca o femeie ca ..asa ..:lol2: o urmezi. :lol:

 

Facutul cu ochiul este deja un gest constient, "abordare directa", nu se compara cu joaca cu piciorul paharului...

Da ??

Cum e aia ? :roll: Tre' sa ma inveti si pe mine ..neaparat. ;) :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si un altul..aruncatul cu obiecte direct in tine,daca se poate a fi de pecizat a se nimerii in cap,sa vezi daca persoana cu care flirtrezi se prinde!

 

 

hai ca a fost tare faza :lol2: :roll: daca cad obiecte pe langa tine spui ca bate vantul poate nu ???

dar daca arunca cu obiecte in tine mai ales in cap te prinzi de smecherie ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ??

Cum e aia ? ;) Tre' sa ma inveti si pe mine ..neaparat. :roll: :lol2:

 

Nu te cred ca nu stii :roll: , dar hai acum, sa explicam. Sa zicem ca Ea si El sunt undeva, intr-un local. Pot fi la aceeasi masa sau deocamdata doar isi trimit priviri si zambete. Uneori o surprindem pe Ea(mi s-a intamplat sa ma surprind si pe mine, recunosc), jucandu-se cu piciorul paharului de vin (sau ce o bea don'soara); degetele ii aluneca in sus, si in jos de-a lungul piciorului, si tot asa in sus, in jos, in sus... Gestul se pare este un mesaj subtil ca respectiva ar fi dornica de un contact mai intim, mesaj pe care il transmite inconstient, micsarile du-te vino imitand miscarile din timpul actului sexual. Sau, daca vrei sa gandesti un pic si mai departe, piciorul paharului ar fi organul sexual masculin.

 

Te-am invatat acum :mda: . Doar prima lectie a fost gratis :lol:

Editat de Aroundlove

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te cred ca nu stii :mda: , dar hai acum, sa explicam. Sa zicem ca Ea si El sunt undeva, intr-ul local. Pot fi la aceeasi masa sau deocamdata doar isi trimit priviri si zambete. Uneori o surprindem pe Ea(mi s-a intamplat sa ma surprind si pe mine, recunosc), jucandu-se cu piciorul paharului de vin (sau ce o bea don'soara); degetele ii aluneca in sus, si in jos de-a lungul piciorului, si tot asa in sus, in jos, in sus... Gestul se pare este un mesaj subtil ca respectiva ar fi dornica de un contact mai intim, mesaj pe care il transmite inconstient, micsarile du-te vino imitand miscarile din timpul actului sexual. Sau, daca vrei sa gandesti un pic si mai departe, piciorul paharului ar fi organul sexual masculin.

Eu n-am stiut-o pe asta ;) si culmea ca am acest obicei sa ma joc cu paharul din care beau....suc :lol: :roll: de acum o sa fiu mai atenta :lol2: de asta se uitau unii cam ciudat? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un alt limbaj al trupului este sa te enervezi, ca sa atragi atentia :lol2:

Te mai dai si cu capul de pereti sa vezi ce atentie atragi :roll: asa,de nervi ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu n-am stiut-o pe asta :lol2: si culmea ca am acest obicei sa ma joc cu paharul din care beau....suc :lol: ;) de acum o sa fiu mai atenta :roll: de asta se uitau unii cam ciudat? :mda:

 

 

da...:roll: ....or vazut ca nu te-ai prins....sunt multe semne.....

 

Un alt limbaj al trupului este sa te enervezi, ca sa atragi atentia :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te mai dai si cu capul de pereti sa vezi ce atentie atragi ;) asa,de nervi :lol2:

 

 

sau incepi sa il bati pe unul...si dupa ce il bagi in spital...te duci la el si ii spui ca din prea multa dragoste l-ai umflat :roll:

Editat de NeXuS-Warrior of Thruth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×