Sari la conținut
Forum Roportal
samoilaaa

dinozaurii adevarati sau falsi

Postări Recomandate

sunt cam nedumerit in privinta existentei dinozaurilor

dupa cum bine stiti sunt 2 teorii in privinta evolutiei omului:

1.evolutia din maimuta

2.interventia unui Creator(Dumnezeu)

Acum dak ne luam dupa cea dea doua teorie dinozaurii nu au existat niciodata din cauza ca dupa cum bine stiu cei ce au citit Biblia oamenii sunt primele fiinte care au fost create pe Pamant

Ei bine akum astept niste pareri sunteti de acord ca dinosaurii au existat sau nu

Eu unu is nedumerit :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum ma asteptam cineva a pomenit de oase de dinozauri,si probabil va ganditi ca sunt dovada pura ca dinozaurii au existat ei bine nu stiu exact datele precise dar sau gasit si oase de oameni uriasi care cica ar fi de 3 ori mai mari ca noi

Cum se face ca si oamenii de stiinta si toti preotii au refuzat sa accpte existenta unor oameni de marimea aceea dc dinozaurii au fost acceptati si oamenii de 3 ori mai mari ca noi nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa cum ma asteptam cineva a pomenit de oase de dinozauri,si probabil va ganditi ca sunt dovada pura ca dinozaurii au existat ei bine nu stiu exact datele precise dar sau gasit si oase de oameni uriasi care cica ar fi de 3 ori mai mari ca noi

Cum se face ca si oamenii de stiinta si toti preotii au refuzat sa accpte existenta unor oameni de marimea aceea dc dinozaurii au fost acceptati si oamenii de 3 ori mai mari ca noi nu?

De ce vorbesti daca nu stii exact datele precise?

A fost un subiect cu o fotografie trucata cu imaginea unui schelet de om urias chiar aici pe forum, cauta-l.

 

Uite-l aici: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic33281.html

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa zici ca cineva a fost atat de prost incapta construit un schelete de dinozaur l-a ingromat la mii de metri dedesubt si acum cand l-au descoperit arheologii ,,ia uite dinozauri''

Editat de deceivedC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa cum ma asteptam cineva a pomenit de oase de dinozauri,si probabil va ganditi ca sunt dovada pura ca dinozaurii au existat ei bine nu stiu exact datele precise dar sau gasit si oase de oameni uriasi care cica ar fi de 3 ori mai mari ca noi

Cum se face ca si oamenii de stiinta si toti preotii au refuzat sa accpte existenta unor oameni de marimea aceea dc dinozaurii au fost acceptati si oamenii de 3 ori mai mari ca noi nu?

Dragule, tu compari oamenii cu dinozaurii? Dar elefantii ii accepti? Ca si ei sunt mai mari ca noi. Dar balenele, te pomenesti ca si ele sunt niste falsuri, ca sunt gigantice. :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa cum ma asteptam cineva a pomenit de oase de dinozauri,si probabil va ganditi ca sunt dovada pura ca dinozaurii au existat ei bine nu stiu exact datele precise dar sau gasit si oase de oameni uriasi care cica ar fi de 3 ori mai mari ca noi

Cum se face ca si oamenii de stiinta si toti preotii au refuzat sa accpte existenta unor oameni de marimea aceea dc dinozaurii au fost acceptati si oamenii de 3 ori mai mari ca noi nu?

 

Cum se face ca nu cunosti pe nimeni de 5 metri inaltime in timp ce exista balena albastra, care e considerabil mai mare decat cel mai mare dinozaur care a trait vreodata? :lol2: :lol2:

 

Problema cu creationismul si dinozaurii a lamurit-o cel mai misto Bill Hicks :o:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vrei sa zici ca cineva a fost atat de prost incapta construit un schelete de dinozaur l-a ingromat la mii de metri dedesubt si acum cand l-au descoperit arheologii ,,ia uite dinozauri''

te corectez un pic...

zeci de metri.. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×