Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Cumparaturi internet&situri faca WWW

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu inteleg ce ii face pe oameni sa cumpere pe internet!

Nu este posibil sa se pomeneasca fara niciun ban pe card?

Pe ce se bazeaza cand sunt atat de siguri sa cumpere pe net?

 

 

 

De ce unele siteuri sunt fara WWW ? Sunt facute la unii in claculatoare ? Explicati-mi!

Multumesc!

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cumpar frecvent de pe internet. De altfel majoritatea electronicelor si electocasnicele care le am, hainele pentru copii, jucariile le-am cumparat de pe internet. De ce cumpar de pe net? Preturile sunt mult, mult mai interesante. Bineinteles nu cumpar de pe orice site. Prefer site-urile care au plata prin serviciul oferit de banca, dar la un site cunoscut gen amazon cumpar si daca ei gestioneaza plata. Iar daca vreodata mi-ar disparea banii din cont, asiguarea VISA imi acopera genul asta de inconveniente.

'www' in numele site-urilor este doar o conventie folosita. Nimic nu obliga sa fie acolo; este doar un nume; poti pune orice, atata timp cat este asociat cu o adresa IP valida si daca este instalat un server http

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tare..sunteti o familie moderna! :roll: :doh: :o:

 

Poti sa imi explici cum procedezi tu cand cumperi?

 

Si as dori sa...de exemplu..sa pun intr-un anumit director pe calculatorul meu,ceva care sa fie accesat de oameni printr-un site! Pot sa fac asta fara sa ma inregistrez la interNIC sau partenerii lui?

(lasa partea cu hosting,eu vreau pe calcul meu!)

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intru de exemplu pe www.amazon.com; aleg produsele, le pun in "cos", platesc si astept sa-mi vina acasa. Sunt si site-uri romanesti si functioneaza f bine. Poti plati si la primirea pachetului daca nu vrei sa platesti online

 

Poti pune pe calculatorul tau un site. Instaleaza-ti apache pt windows, creaza-ti un nume gratuit pe dyndns si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×