Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

Va sperie gandul de a fi spionati ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In primul rand sper ca realizati ca hacker inseamna cineva cu vaste cunostinte in calculatoare care stie sa programeze , sa gasesca si sa exploateze vulnerabilitati .

Asa ca nu considerati toti copiii cu un RAT , keylogger sau radmin "hacari" (sau booter pe yagoo :santa2: ) .

 

Daca o persoana are in calculator un windows cu upd. la zi , un firewall bine configurat si un antivirus plus putin creier sa nu ia tot ce primeste de la "prieteni" de pe yahoo , mirc etc este cam f. greu sa intri in calculatorul acela .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci dak......e o posibilitate sa potzi sa intri in acel calc.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>apropo io am McAfee antivirus updatat la zi + nishte update-uri care si le face windowsu zilnic.....>>>>>>>>care-s posibilitatzile de a fi hacker-it de cineva??? plz raspunde-mi .........thx:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si parerea ta e gresita :cheer: este complet irelevant din ce retea faci parte, cat timp iti configurezi firewall-ul corect. spre exemplu, pe linux am dezactivat sa raspunda la ping, ftp requests si e-mail. abia daca m-am indurat sa las protocolul http si cel necesat pt chat :D

insa, de acord: daca te cheama unul sa-i instalezi windowsul si e habarnist complet, apoi nu e mare rusinica sa-l spionezi.. eu unul cand am facut-o, am uitat informatia a treia zi dupa ce am citit-o. punct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare o porcarie sa faci asta..si ma enerveaza ca exista metode !~x(..ar fi mai bine fara..nu mai fiti asa curiosi sa intrati in compu altora.sper sa v prinda pers respectiva si sa se supere...poate c-asa va-nvatati minte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×