Sari la conținut
Forum Roportal
spider

creme cu protectie solara

Postări Recomandate

pentru ca tot e sezonul lor, care ar fi cele mai calitative?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact, eu folosesc Garnier - Ambre solaire. Cand am fost in occident, foloseam PizBuin.

 

Probabil, cele mai bune sunt cele potrivite din punct de vedere al factorului de protectie solara pentru tipul de piele. Adica degeaba dai o avere pe o crema cu factor de protectie 2, sa zicem, daca ai tenul deschsi la culoare, in mod aproape sigur o sa te "prajesti".

 

Si inca o constatare personala - cand am fost in Franta, frantuzoaicele aratau ca si extraterestri bronzate, adica aveau fata alba si restul corpului bronzat. De ce? Ca sa nu faca riduri, evident (sun blocca minim 60 spf sau chair total) :dee Mie mi sa-a parut ceva inedit... :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu chiar am o problema cu acste creme. Pielea mea e foarte alba si orice crema as folosi ma arde soarele de zici ca-sa fiarta un homar fiert. :(

:dee Frantuzoaicele alea cu fata alba si restul corpului bronzat....nu aratau ciudat? ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult decat ciudat, pareau aliene!!!!!

 

Pe la noi prin Ro mai vezi stilu tractorist, bronzat cu manecute si etc, dar imagineaza-ti ca alea erau fix invers - corp bronzat, fata alba ::(: ::):

 

Oricum, asa cum ziceam , eu cred ca in primul rand trebuie sa te expui treptat, incepand cu cateva minute, apoi cresti gradual timpul de expunere la soare RABDARE, deci- si sa folosesti o crema cu protectie cat mai mare.

 

Mai am ceva articole prin diverse reviste, incerc sa ma uit ce recomanda "specialsitii".

 

Eu sunt creola, nu ma stresez prea mult, dar tot imi iau o crema cu protectie 10-12 la inceput si apoi dau cu ulei de plaja la greu!!

 

BAFTA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am foast duminica la plaja si am avut daca ma crezi o crema cu protectie 18-20. Ei si tot am venit fiarta acasa. Unde mai pui ca am era dupa ora 16 si am stat numai 3 ore in apa. :dee Cred ca cel mai indicat ar fi sa nu mai stau la soare. ::(:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc Garnier pentru barbati (FP 12). Imi place fiinca nu e grasa si protejeaza destul de bine (plus ca eu sunt mai tiganas). Sa vedem anul asta cum va fi.

Deocamdata sunt tractorist: m-am bronzat mai mult in masina pe mana de la geam. :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu folosesc Garnier pentru barbati (FP 12). Imi place fiinca nu e grasa si protejeaza destul de bine (plus ca eu sunt mai tiganas). Sa vedem anul asta cum va fi.

Deocamdata sunt tractorist: m-am bronzat mai mult in masina pe mana de la geam.  :de

 

Totusi, nene Roportal, daca e sa ne luam dupa avatar ti-ar trebui o crema de bronzat cu o protectie mai mare, sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totusi, nene Roportal, daca e sa ne luam dupa avatar ti-ar trebui o crema de bronzat cu o protectie mai mare, sau nu?

 

Daca ne-am lua dupa al tau nu ti-ar mai trebui crema deloc. :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×