Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

2. Cum sa cauti pe internet

Evaluează acest topic

Nota  

2 membri au votat

  1. 1. Nota

    • 5
      4
    • 4
      0
    • 3
      0
    • 2
      0
    • 1
      0


Postări Recomandate

se zice ca la o cautare obisnuita ar trebui folosite cel putin 2 motoare de cautare... hmm.. banuiesc ca asta a venit asa ca sa opreasca tendinta de concentrare asupra google-ului... sa fim seriosi: din punctul de vedere al unui "cautator", nu cred ca este important sa gasesc informatia pe site-ul X in loc sa o gasesc pe site-ul Y, atata timp cat am gasit ce ma interesa... iar google-ul are grija sa ne puna pe tava ce ne intereseaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se zice ca la o cautare obisnuita ar trebui folosite cel putin 2 motoare de cautare... hmm.. banuiesc ca asta a venit asa ca sa opreasca tendinta de concentrare asupra google-ului... sa fim seriosi: din punctul de vedere al unui "cautator", nu cred ca este important sa gasesc informatia pe site-ul X in loc sa o gasesc pe site-ul Y, atata timp cat am gasit ce ma interesa... iar google-ul are grija sa ne puna pe tava ce ne intereseaza...

 

Daca doresti sa faci un studiu amanuntit este bine sa folosesti cel putin 2 motoare de cautare. Pentru cautarile obisnuite nu ai de ce sa te obosesti Google isi face datoria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×