Sari la conținut
Forum Roportal
nadi_251

Medicina estetica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Personal, sunt impotriva oricarei interventii chirurgicale menite sa modifice corpul uman - cu exceptia cazurilor cand aceasta se impune ca urmare a unui accident.

 

 

 

Am gresit , acest mesaj trebuia sa apara la operatii estetice. Ma scuzati .

Editat de k@ndia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti incerca radiofrecventa tripolara pentru cearcane.6 sedinte la interval de 10zile,50euro/sedinta stiu ca a dat sora mea. www.nordestetica.ro

 

 

Multumesc mult de raspuns!

Cum este acest tratament?E ceva nou pt mine.Se merita?Eu m-am nascut cu niste cearcane si niste linii la ochi,iar acum,la apr 30 de ani,incep sa-mi apara si riduri de expresie.Ma gandeam la blefaroplastie(desi nu stiu dk e bine),microd,botox sau alte injectii,sa tratez si sa previn.Nu m stiu la ce sa apelez si la cine,dar sunt putin obsedata si disperata,numai la aceasta probl ma gandesc.Astept si alte sfaturi...Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc mult de raspuns!

Cum este acest tratament?E ceva nou pt mine.Se merita?Eu m-am nascut cu niste cearcane si niste linii la ochi,iar acum,la apr 30 de ani,incep sa-mi apara si riduri de expresie.Ma gandeam la blefaroplastie(desi nu stiu dk e bine),microd,botox sau alte injectii,sa tratez si sa previn.Nu m stiu la ce sa apelez si la cine,dar sunt putin obsedata si disperata,numai la aceasta probl ma gandesc.Astept si alte sfaturi...Multumesc!

 

 

EU sunt foarte multumita de rezultat, asa cum cred ca am mai spus se fac 6sedinte la interval de 10zile, este un intreg procedeu ce ar tr explicat si nu sunt in masura sa fac acest lucru, nu este dureros, tot ce vei simti va fi o caldura controlata la nivelul pielii.Poti suna la clinica sa iti faci o programare pentru o consultatie iar in urma consultatiei poti lua o decizie. Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat peste un filmulet care explica procedura Active Laser FX de care iti ziceam. ca sa fie mai clar il postez aici. sper sa iti fie de ajutor :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am dat peste un filmulet care explica procedura Active Laser FX de care iti ziceam. ca sa fie mai clar il postez aici. sper sa iti fie de ajutor :o:

 

 

Apreciez mult raspunsurile voastre.

Insa tot am niste nelamuriri.Care este diferenta intre radiofrecventa tripolara si tratam Active Laser?Pt radiofrecv e nevoie de 6 sedinte sau depinde de probl pe care o ai?Pt tratam Active Laser e suficient sa faci o sedinta?Am vazut filmuletul.Leventer se ocupa?Am auzit atatea(si nemultumiri-superficialitate)!

Cata eficienta au acesate tratamente?Chiar este ceva Miraculos?Pun si astfel probl,deoarece parerile sunt impartite(de ex,pt microdermabraziune,cineva sustinea ca nu se cunoaste mare diferenta si ca nu se merita).Din experienta voastra,chiar sunteti multumite?Au efect aceste tratamente?Pe ce perioada?Nu exista riscuri?Perioada de refacere?

Ce sa aleg????Exista atatea tratamente!Peeling chimic,laser,microdermabraz,dermabraz,injectii botox.....iar acum aud de cele 2 tehnici c mi se par cele m bune.Vreau si eu,dar mi-e putin teama.Sper sa ma intelegeti.Sunt prea preocupata de acest aspect.Imi/va pun atatea intrebari,dar suna prea frumos!Dk e totul bine,de ce nu apeleaza toete femeile la aceste tehnici,care nu sunt nici f scumpe?

In legatura cu ingrijirea si frumusetea tenului,ce produse folositi?Demachiant fata+ochi si buze,creme fata zi(noapte) si ochi,fdt,fdt Roc c sterge ridurile=parere,pudra minerala,rimel bun,farduri,rujuri?Acum,eu folosesc dem ochi+buze Nivea,dem 2 in 1 Nivea,crema zi hidr Avene,crema ochi Aslavital.Dar am folosit o perioada scurta o crema de ochi Nivea anti rid si ma usturau ochii fff rau.Nu mai stiu ce sa folosesc pt a fi multumita.Treb sa merg la o cosmeticiana buna(si pe care,cred,ca am gasit-o pe un forum).Dar doresc sa aflu mai multe si de la voi,din experienta voastra.

Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.Sper ca nu v-am plictisit!

Va multumesc!

Va pup!Si numai bine!

 

EU sunt foarte multumita de rezultat, asa cum cred ca am mai spus se fac 6sedinte la interval de 10zile, este un intreg procedeu ce ar tr explicat si nu sunt in masura sa fac acest lucru, nu este dureros, tot ce vei simti va fi o caldura controlata la nivelul pielii.Poti suna la clinica sa iti faci o programare pentru o consultatie iar in urma consultatiei poti lua o decizie. Succes

 

Cassandra,cat costa o consultatie?Multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apreciez mult raspunsurile voastre.

Insa tot am niste nelamuriri.Care este diferenta intre radiofrecventa tripolara si tratam Active Laser?Pt radiofrecv e nevoie de 6 sedinte sau depinde de probl pe care o ai?Pt tratam Active Laser e suficient sa faci o sedinta?Am vazut filmuletul.Leventer se ocupa?Am auzit atatea(si nemultumiri-superficialitate)!

Cata eficienta au acesate tratamente?Chiar este ceva Miraculos?Pun si astfel probl,deoarece parerile sunt impartite(de ex,pt microdermabraziune,cineva sustinea ca nu se cunoaste mare diferenta si ca nu se merita).Din experienta voastra,chiar sunteti multumite?Au efect aceste tratamente?Pe ce perioada?Nu exista riscuri?Perioada de refacere?

Ce sa aleg????Exista atatea tratamente!Peeling chimic,laser,microdermabraz,dermabraz,injectii botox.....iar acum aud de cele 2 tehnici c mi se par cele m bune.Vreau si eu,dar mi-e putin teama.Sper sa ma intelegeti.Sunt prea preocupata de acest aspect.Imi/va pun atatea intrebari,dar suna prea frumos!Dk e totul bine,de ce nu apeleaza toete femeile la aceste tehnici,care nu sunt nici f scumpe?

In legatura cu ingrijirea si frumusetea tenului,ce produse folositi?Demachiant fata+ochi si buze,creme fata zi(noapte) si ochi,fdt,fdt Roc c sterge ridurile=parere,pudra minerala,rimel bun,farduri,rujuri?Acum,eu folosesc dem ochi+buze Nivea,dem 2 in 1 Nivea,crema zi hidr Avene,crema ochi Aslavital.Dar am folosit o perioada scurta o crema de ochi Nivea anti rid si ma usturau ochii fff rau.Nu mai stiu ce sa folosesc pt a fi multumita.Treb sa merg la o cosmeticiana buna(si pe care,cred,ca am gasit-o pe un forum).Dar doresc sa aflu mai multe si de la voi,din experienta voastra.

Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.Sper ca nu v-am plictisit!

Va multumesc!

Va pup!Si numai bine!

 

 

 

Cassandra,cat costa o consultatie?Multumesc mult!

 

Pretul consultatiei este de 100Ron. O sa incerc sa te lamuresc referitor la tratamentul cu radiofrecventa tripolara si tratamentul cu Active Laser: in urma tratamentului cu Active Laser iti pot ramane arsuri, deoarece este un laser dur ce lucreaza la suprafat pielii si nu in interior asa cum lucreaza radiofrecventa tripolara care actioneaza asupra dermului producand contractia fibrelor de colagen cu actiune imediata de intindere a pielii. Tratamentul cu Active Laser are avantaj fata de celelalte lasere in scopul ca, provoaca arsuri mai putine si mai fine fata de celelalte lasere. Sper ca ai inteles cat de cat din ce am scris, cel mai simplu ar fi sa faci o consultatie cu un doctor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×