Sari la conținut
Forum Roportal
samoilaaa

sfaturi pt oprirea overclockingului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mi sa facut pe calculator overclockin si de indata ce am aflat ca poate fi periculos pt componentele calculatorului am vrut sa fac sa revina procesoru la normal numai ca habar nam cum :resent: va rog spunetimi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi sa facut pe calculator overclockin si de indata ce am aflat ca poate fi periculos pt componentele calculatorului am vrut sa fac sa revina procesoru la normal numai ca habar nam cum :o: va rog spunetimi

 

Te-ai dus seara la culcare si dimineata l-ai gasit overcloacat ? :resent: :roll:

Oare cine sa fi fost ?... Mos Niculae? sau Mos Craciun?... sau poate Mos Gerila ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma da asta nui important dar dak vrei sa stii un prieten mia zis ca prin overclockin poate face calculatoru sa fie mai performant dar mai tarziu am aflat ca poate fi si periculos

 

ohhh mos niculae si mos gerila sunt una si acceasi persoana :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident depinde de tipul de overclocking pe care l-a facut Mos Gerila.. a facut overclocking hard sau soft? Pericolul este discutabil, dar dupa orice overclocking ar trebui monitorizat un timp componentele overclocked..

 

>> ohhh mos niculae si mos gerila sunt una si acceasi persoana

 

Nu chiar, Mos Gerila era mai degraba denumirea folosita pentru Mos Craciun in timpurile comuniste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu chiar, Mos Gerila era mai degraba denumirea folosita pentru Mos Craciun in timpurile comuniste

 

Off-topic: Nu chiar :resent: Moş Gerilă era de fapt traducerea mot-a-mot a numelui unui personaj rusesc de basm, Дед Мороз (Ded Moroz) care la ruşi are cam aceleaşi atribuţii cu Santa Claus (echivalent

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citeste cartea placi de baza si pune bios-ul sa ramana la seterile din fabrica [Load Bios Defaults] vezi ce rezolvi cu asta. Overclocking scade dramatic durata de viata a componentelor si face si mai multa caldura in casa. Sau poti seta bios la setarile din fabrica scotand bateria CMOS si pui jumperul pe clear CMOS.

Editat de Cristi^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
procesorul meu este amd athlon 3500+ iar la my computer propeties arata ca ca calculatoru merge cu 2,21 GHz

este destul sau e prea mult?

 

Procesorul AMD Athlon 3500+ are o frecventa de 2,2GHz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×