Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

POT AFLA CINE MA SUNA CU NR. ASCUNS?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se pare ca de cateva zile incoace am o pb. care devine din ce in ce mai serioasa. In fiecare zi si la ore tarzii din noapte sunt deranjat de apeluri anonime. Nr. de tel pe care primesc acele apeluri este de Cosmote si e cartela.

 

As vrea sa stiu daca exista vreo posibilitate, vreo smecherie ceva cum sa aflu numarul sau macar sa-i dau reply call acelei persoane? Astept raspunsuri/sugestii. Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca-i ascuns ...cum de stii ca-i de cosmote ?...si ca-i, cu cartela si nu abonament....

singurul mod de a afla, cel putin din ce stiu eu, este de a face o reclamatie la politie....asa afli si nr. de tel si persoana....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
numarul LUI e cosmote si cartela si etc.

 

da...da...

am citit mai cu atentie...de...graba...

am patit-o si eu...si cei de la connex mi-au spus ce ar trebui sa fac...si eu chiar stiam cine ma suna...intr-un final i-am rugat sa-l atentioneze pe individ ca-i fac reclamatie la politie...si totul a incetat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da...da...

am citit mai cu atentie...de...graba...

am patit-o si eu...si cei de la connex mi-au spus ce ar trebui sa fac...si eu chiar stiam cine ma suna...intr-un final i-am rugat sa-l atentioneze pe individ ca-i fac reclamatie la politie...si totul a incetat...

may lasa.. pe vodafone am avut si eu o pb de genul asta acum 1 an si ceva. Dar cum telefonul pe care primeam acele apeluri apartinea firmei la care munceam si era un ditamai abonamentul business, cum era de asteptat, au fost si foarte promti baietii si chiar asta au facut: atentionat individul respectiv si chiar furnizat numarul de tel cu pricina! Deci uneori se mai poate.

 

 

Dar aici e telefonul subsemnatului si o amarata de cartela Cosmote cu cent/minut cumparata de la chioscul din colt. :roll: Daca sun la 1234 (rel clienti) mi se spune ca ei nu au voie sa-mi ofere identitatea apelantului, ca este dreptul lui la protejarea identitatii, ca tralala.. dar e normal sa spuna asta de vreme ce doar organele de urmarire si cercetare penala si serviciile de informatii ii pot obliga la asemenea chestii.

 

Pe mine altceva m-ar tenta sa stiu: exista vreo smecherie prin care sa-i aflu EU nr de pe care suna? :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu.

Mersi de raspuns. Macar te-ai documentat bine inainte s-arunci si tu un cuvintel? Ce pricepere si experienta ai tu in domeniul GSM-ului, puisor? :resent:

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Cred ca fiecare din noi si-a dorit sa faca asta, macar o data. Daca afli tu vreo "smecherie", spune-mi si mie.

Nu ma lua pe mine cu puisor.

 

Ai tu mai multa pregatire si experienta, care pui intrebari puerile.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine altceva m-ar tenta sa stiu: exista vreo smecherie prin care sa-i aflu EU nr de pe care suna? :resent:

 

nu stiu daca exista vreo smecherie...cum spui tu...

si chiar de ar exista crezi ca vine careva aici sa-ti spuna tie...un ilustru necunoscut...pe un forum...cum sa faci o ilegalitate ??

ha ha ha....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca exista vreo smecherie...cum spui tu...

si chiar de ar exista crezi ca vine careva aici sa-ti spuna tie...un ilustru necunoscut...pe un forum...cum sa faci o ilegalitate ??

ha ha ha....

tu mai bine gandeste-te de 2 sau de 20 de ori (daca e nevoie) la cum e sa fii bombardat de apeluri anonime cand ti-e lumea mai draga si abea dupa aia gandeste-te daca e bine sa faci misto ca proasta'n targ sau nu. :resent: OK?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×