Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara.

Am si eu o problema si as dori daca poate sa ma lamureasca cineva.I-au anticonceptionale cam de un an si ceva si astazi am observat pe protejslip pete de sange si mai am cam o saptamana pana termin anticonceptionalele,se intampla sa nu iau la aceasi ora anticonceptionale sa fie o diferenta de cateva ore max 3.....

Editat de Darianna
limbaj de mirck. Renunta la el!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu iau nimic .. si am scurgeri albe . nu fac misto . dar profit de topicul acestei fete . si ca sa fiu on topic ar trebui sa ne ducem la ginecolog dar eu momentan nu am cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara.

Am si eu o problema si as dori daca poate sa ma lamureasca cineva.I-au anticonceptionale cam de un an si ceva si astazi am observat pe protejslip pete de sange si mai am cam o saptamana pana termin anticonceptionalele,se intampla sa nu iau la aceasi ora anticonceptionale sa fie o diferenta de cateva ore max 3.....

E prima oara intr-un an cand ti se intampla asta? Inainte luai pastilutele la ore fixe sau doar luna asta ai mai schimbat orarul?

 

eu nu iau nimic .. si am scurgeri albe . nu fac misto . dar profit de topicul acestei fete . si ca sa fiu on topic ar trebui sa ne ducem la ginecolog dar eu momentan nu am cum.

sunt normale aceste scurgeri in conditiile in care nu-si schimba consistenta, mirosul, culoarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, apelez la ajutorul dvs. in speranta ca poate imi puteti spune ce am...

De trei zile ma dor ovarele,o durere nelocalizata,difuza si care apare/dispare ,am ameteli si o mica sangerare care la inceput a fost maronie,iar azi dimineata a prins culoarea rosie,culoarea normala menstruatiei mele. Tin sa precizez ca iau anticonceptionale si sunt in mijlocul lunii (foliei),menstruatia avand loc luna trecuta pe 21..deci,in mod normal nu m-as afla intr-o dificultate...dar nu inteleg ce se intampla si sunt foarte speriata. Nu imi pot permite sa merg la un control acum din diferite considerente,dar am sa fac tot posibilul sa ajung cat mai repede. V-as ruga sa-mi explicati ce as putea avea,in masura in care puteti si va dati seama...in felul acesta as stii ce atitudine sa iau si eventual la cine sa apelez. Va multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intamplat, dar nu luam anticonecptionale. Eram in perioada ovulatiei si vreo cateva zile am avut niste pete. La tine cred ca e de la pastilute aceasta sangerare, stiu ca se mai intampla, poate nu te impaci asa de bine cu ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi s-a intamplat, dar nu luam anticonecptionale. Eram in perioada ovulatiei si vreo cateva zile am avut niste pete. La tine cred ca e de la pastilute aceasta sangerare, stiu ca se mai intampla, poate nu te impaci asa de bine cu ele.

 

si asta, sau poate fi un chist hemoragic pe ovar.

cand poti, du-te fa-ti o eco intravaginala;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

of...multumesc mult de pareri...chiar ma ajuta! Treaba e ca pastilele le iau de 4 ani cu pauzele prescrise la "carte"...adica intreruperile de rigoare...pana acum nu am patit asa ceva. Sincer nu neaparat sangerarea ma sperie ci durerea si starile de lesin. Am sa ma duc la un control neaparat,poate trebuie sa schimb pastilele..cine stie. Multumesc frumos,fetelor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mmm daca e vorba de aceleasi pastile de 4 ani e ceva mai serioasa treaba ... un medic iti va zice el sigur care-i baiul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si asta, sau poate fi un chist hemoragic pe ovar.

cand poti, du-te fa-ti o eco intravaginala;)

ioi.... sincer eu cand am fost la gineco,am fost pentru sani,ma intrebase tanti daca vreau si vreo analiza sa faca da eu am zis ca nu trebe ca eram stresata de nodul si pete ..... si uitasem sa ii mai zic ca am dureri mari menstruatie sau ca mai am si io probleme de genul foarte des..... poate fi si de la asa ceva ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asadar fetelor...am fost la medicul meu ieri dup'amiaza. M-a controlat,m-a intors pe toate partile...cica nu am nimic...nici macar ovarele inflamate,nimic nimic. Singura varianta ar fi pe fost de stres si oboseala si din cauza ca nu am calciu si vitamine mi-ar fi aparut aceasta sangerare..hm...foarte ciudat. Mi-a prescris niste antibiotice si 3 injectii ca sa-mi mai opreasca sangerarea si mi-a interzis sa renunt la contraceptive spunand ca sunt ffff bune si ca nu au legatura cu ce mi se intampla..ok. Problema mea e alta...imi curge sange "ca la robinet"...deja nu stiu daca sa ma mai uit la treaba asta ca la o chestie "pe fond de stres si oboseala"...deja sunt anemica...am pierdut in 2 zile o cantitate mare de sange si inca pierd. Si-a schimbat culoarea,este rosu deschis si are cheguletze mici...

Ma enervez pentru ca nu fac parte din categoria de oameni care "au bani de-si pun in cap" si un simplu consult costa de ma usuca..nu mai zic de analize sau altele...ok...ma apuc si le fac,pana la urma e viata mea,dar unde sa gasesc eu "omul" ala in care sa am mega incredere ca-mi spune "pe bune"...In fine,am decis ca ma voi duce direct la spital,voi face tot posibilul sa ajung pe niste maini ok care sa-mi psuna ce naiba am patit..

Va multumesc mult,fetelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×