Sari la conținut
Forum Roportal
sebzero_w

eroare instalare visual studio 2008

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut. Am si eu o problema, cand vreau sa instalez Visual Studio 2008, imi afiseaza o eroare: The file system structure on the disk is corrupt and unusable. Please run the chkdsk utility on the volume C:, dupa care se opreste instalarea. Am dat scandisk, dar tot degeaba. Cred k trebuia sa postez in alta parte.Cu siguranta problema e de la mine, nu de la V studio.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am dat CheckDisk, dar nu din comanda linie, ci din my computer si am bifat ambele optiuni.Cred ca e acelasi lucru. Pana la urma am instalat visual studio 2005, dar totusi as vrea sa aflu care este problema. Ma gandesc sa nu fie cumva din cauza faptului ca am avut instalat un program care creaza un virtual drive(dvd-rom) de care nu am reusit sa scap desi am dezinstalat programul. La un moment dat chiar m-a avertizat ca nu poate executa checkDisk pe si c: si mi-a si sugerat sa rulez chkdsk f:, unde f este virual drive-ul de care nu pot scapa. Dupa ce am facut acest lucru puteam rula checkDisk normal. Scuze pentru ca am raspuns asa de tarziu.

 

O mica rectificare: discul F nu e virtual, e chiar cd-rom; deci cel virtual s-ar putea sa nu aiba nicio treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×