Sari la conținut
Forum Roportal
Anabol

Dragostea in privinta omului.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

exista dragoste la prima vedere..clar.prima iubire a mea a fost dragoste la prima vedere si ramane dragoste ideala , perfecta pentru ca intre noi a fost mai mult decat atractie si parctic nu s a intamplat mare lucru...acum iar m am indragostit dar desi vorbisem ceva cu respectivul pot spune atunci cand la m vazut m am indragostit paractic..mai stii poate e mr. perfect oentur ca ne intelegem de minune si e ceva cu noi , ceva magic :ok: ..asa ca exista ...cine nu o vede sau nu o intalneste poate ca nu merita o iiubire pura sau nu e momentul potrivit :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragoste la prima vedere nu e dragoste ! E doar o atractie fizica ! DRAGOSTEA e mult mai mult : e comunicare si sacrificiu !!! Asta inseamna iubirea adevarata !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragoste la prima vedere nu e dragoste ! E doar o atractie fizica ! DRAGOSTEA e mult mai mult : e comunicare si sacrificiu !!! Asta inseamna iubirea adevarata !!!

 

 

 

sacrificiu........tu stii ce inseanmna sacrificiu ?

sacrificiu e atunci cand iubirea e atat de mare ca numai tii cont daca e virgina ,daca e sau nu de acord cu ideile tale ........atunci cand te trezesti de dimineata si ai vrea sa-i vezi chipul langa tine pe perna ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sacrificiu........tu stii ce inseanmna sacrificiu ?

sacrificiu e atunci cand iubirea e atat de mare ca numai tii cont daca e virgina ,daca e sau nu de acord cu ideile tale ........atunci cand te trezesti de dimineata si ai vrea sa-i vezi chipul langa tine pe perna ! :D

Da , stiu ce e sacrificiul ! Ma refer la sacrificiu din dragoste pentru ca daca nu e virgina ........... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sacrificiu........tu stii ce inseanmna sacrificiu ?

sacrificiu e atunci cand iubirea e atat de mare ca numai tii cont daca e virgina ,daca e sau nu de acord cu ideile tale ........atunci cand te trezesti de dimineata si ai vrea sa-i vezi chipul langa tine pe perna ! :D

 

Asta e sacrificiu dupa tine? :lol:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e sacrificiu dupa tine? :D

 

 

 

nu .asta nu e sacrificiu .......eu cred ca sacrificiu e atunci cand o mama trebuie sa renunte la copilul ei ca nu-l poate creste ,cand un parinte isi vinde casa pentru sanatatea copilului,cand o mama e pusa sa aleaga intre copiii ei ................

aruncam mult prea usor in fata celuilalt cuvantul ..............sacrificiu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu .asta nu e sacrificiu .......eu cred ca sacrificiu e atunci cand o mama trebuie sa renunte la copilul ei ca nu-l poate creste ,cand un parinte isi vinde casa pentru sanatatea copilului,cand o mama e pusa sa aleaga intre copiii ei ................

aruncam mult prea usor in fata celuilalt cuvantul ..............sacrificiu .

Cat de usor ? Dragostea e in primul rand : Sacrificiu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de usor ? Dragostea e in primul rand : Sacrificiu !

 

 

dragostea e in primul rand ......iubire !

pentru tine e un sacrificiu sa iubesti ?e un sacrificiu sa-l iubesti pe creator ,e un sacrificiu sa-ti iubesti aproapele ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu .asta nu e sacrificiu .......eu cred ca sacrificiu e atunci cand o mama trebuie sa renunte la copilul ei ca nu-l poate creste ,cand un parinte isi vinde casa pentru sanatatea copilului,cand o mama e pusa sa aleaga intre copiii ei ................

aruncam mult prea usor in fata celuilalt cuvantul ..............sacrificiu .

Cred ca trebuie sa mai cresti putin. Sunt putin ametite ideile in mintea ta... Cum adica e un sacrificiu cand o mama renunta la copilul ei? Sau, mai rau, cand trebuie sa aleaga intre doi sau mai multi... Te-ai gandit ca poate sacrificiu inseamna tocmai sa faci tot ce-ti sta in putere sa-ti pastrezi copilul langa tine?

 

dragostea e in primul rand ......iubire !

pentru tine e un sacrificiu sa iubesti ?e un sacrificiu sa-l iubesti pe creator ,e un sacrificiu sa-ti iubesti aproapele ? :D

Intelegi putin gresit. El nu a spus ca iubind se sacrifica.. ci ca pentru binele celei iubite si al copiilor rupe de la el pentru a da lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×