Sari la conținut
Forum Roportal
Anabol

Dragostea in privinta omului.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista dragoste la prima vedere. Am "intalnit-o" ( despre dragoste vb) si eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea la prima vedere nu e altceva decat o atractie fizica ravasitoare..Eu personal nu cred intr-un "foc de paie"..ca sa fie dragoste ai nevoie de ceva mai mult decat mangnetismul momentului..

"fiinta alunecoasa ce nu va fi prinsa niciodata dar care va lasa in urma ei vraja.." cam asta e cu pasiunile astea de moment..in general,nu zic ca nu sunt si exceptii..dar sa-avem pardon,cate relatii bazate pe conceptul asta "dragoste la prima vedere",trec "iarna" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va respect punctele de vedere dar nu cred in dragoste la prima vedere....asta e doar nascocirea imaginatiei mele,ne intalnim cu ea/el si avem impresia ca ne`am indragostit pentru eternitate....e doar atractie fizica,cred eu,dar accept si parerile voastre...si daca intr`adevar ati trait dragoste la prima vedere(degustare),astept sa imi povestiti si mie cu lux de amanunte ce simti atunci,cum e ,cum stii sa faci diferenta...ia zi`mi u adi_friends.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragoste la prima vedere! Da! Din punctul meu de vedere exista si nu are legatura cu atractia fizica, cu magnetismul momentului, ci cu senzatia ca il cunosti dintotdeauna pe acel om si ca il astepti de o viata. Simti ca e jumatatea ta pierduta in lume pe care tocmai ai regasit-o...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista dragoste la prima vedere, am trecut prin asa ceva, am plans k sa`l obtin , iar acum cand ma gandesc la el, mi se face rau ... nu stiu de ce, dar nu ma mai intereseaza sa stiu nimic de el shi ... ma straduiesc sa nu ma mai gandesc la acea perioada a vietzii mele...

Asadar, dragostea la prima vedere exista ... dar ce efect are asupra noastra?! pentru mine nu a fost o experienta prea placuta, recunosc, am fost fericita alaturi de el, a durat ceva timp relatia noastra, insa acum il ocolesc... nici macar eu nu am gasit raspunsul la "apucaturile" astea de 2 bani pe care le am ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

welcome to club, shiva...hai bate palma! hehe

 

apucaturile astea ma fac si pe mine sa ma simt bine. Si e bine, dar doar pe moment...ca in perspectiva iti dai cu stangu-n dreptu si o sa ajungi ca mine sa nu mai crezi in nimic...so, gandeste-te si la consecinte cand te abandonezi pe valul ce duce...la cascadaaaaaaaaaaaaaaa! E BINE SA TE TREZESTI PANA ACOLO...

 

take care :)

 

ps. eu m-am trezit din propria-mi iresponsabilitate...si ma ridic pentru un start corect de data asta. Bate si ti se va deschide.

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pei daca era doar o atractie fizica... asa cum multa lume spune pe aici ...hmm..pei la cate femei frumoase sunt prin tara asta si cat ne intoarcem noi gatul fratilor iar ele se prefac ca le scapa ceva pe jos ..pei acum aveam o groaza de femei :( ...Dragostea la prima vedere se intampla o singura data in viata ...este acel moment cand te intalnesti cu cineva placut si o sa`ti placa tot restul vietii... trecand prin numeroase incercari ale vietii. Dragoste este ceva ce se asterne in urma suferintelor nu in urma distractilor.

Editat de Crossover

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am trait inca aceasta"dragoste la prima vedere" dar cred ca e ceva mai mult decat o simpla atractie fizica...pt ca de placut ne plac multe persoane dar asta nu inseamna ca avem vreo intentie cu ele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×