Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

Placa audio

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O noua problema. :) Am deschis o gramada de topicuri acuma cu noul pc.

Carcasa mea contine si un panou frontal cu 2 mufe usb, 1 mic si o mufa pentru casti (audio).

Daca leg firele pe placa de baza se aude pe mufa din fata dar daca bag castile in spate, in placa de baza nu se mai aude.

Daca scot firele din pinii aceeia se aude in placa de baza dar normal ca nu se mai aude in panoul frontal.

Ce pot sa fac? Placa de baza e asus p5sd2-x. Ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O noua problema. :) Am deschis o gramada de topicuri acuma cu noul pc.

Carcasa mea contine si un panou frontal cu 2 mufe usb, 1 mic si o mufa pentru casti (audio).

Daca leg firele pe placa de baza se aude pe mufa din fata dar daca bag castile in spate, in placa de baza nu se mai aude.

Daca scot firele din pinii aceeia se aude in placa de baza dar normal ca nu se mai aude in panoul frontal.

Ce pot sa fac? Placa de baza e asus p5sd2-x. Ms

 

 

nu inteleg care este problema ... sau ce vrei sa obtii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca daca bag firele de la panoul din fata de pe case in pinii aceeia de pe placa de baza, audio se aude doar pe panoul de pe carcasa, (panoul de pe carcasa are o "gaura" in care intra o mufa jack) si daca bag castile acolo se aude. Dar daca scot castile din panoul din fata al carcasei si bag in mufa din spate a placii de baza (mufa audio) nu se aude.

Merg in conflict sau nu le leg eu bine, asta nu stiu ce e.

 

Daca eu nu bag nici un fir pentru panoul din fata carcasei in placa de baza se aude audio in mufa din spate a placii de baza dar normal ca pierd audio la panoul carcasei.

 

Cred ca m-am facut inteles de data asta :)

 

PS: Vreau sa se auda si pe panoul carcasei si pe placa de baza. Daca bag mufa de la boxe in placa de baza si castile in panoul din fata al carcasei sa se auda amandoua, nu numai o chestie.

Editat de RHS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×