Sari la conținut
Forum Roportal
GinGin

Adriana Iliescu,

Postări Recomandate

Eu ma refer strict la bebelusi. Asa te-ai exprimat si tu. Ii nasc si ii abandoneaza.

Tu crezi ca toti copiii abandonati ajung sa fie infiati?Eu iti spun ca nu.

 

Eu ma refeream exact la pierderea mamei la o varsta frageda. Despre asta era vorba, nu?

Se mai intampla si asta - faceti un capat de tara si condamnati o femeie speriata de gandul ca maine moare si din ea nu ramane nimic - usor sa faci asta cand esti si tanar/a si ai si copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai tu vreo statistica?

Din cate stiu eu, infierea unui bebelus este un proces extrem de anevoios si lung. De ce oare? Sunt liste de asteptare.. etc.

 

 

Chiar nu-mi amintesc cazul.. dar de ce nu a facut copii pana la varsta aia? A avut probleme de sanatate care s-au rezolvat la 60 de ani? Nu o compatimesc deloc, a avut o viata sa faca copii, dar abia cand a imbatranit a realizat ca nu va ramane nimic dupa ea? :blink: Se presupune ca e o femeie inteligenta, ar fi putut sa prevada lucrul asta.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copiii nascuti si abandonati urmeaza sa fie infiati de familii, nici macar nu vor sti ca i-a abandonat cineva.

Fetita asta va trai pierderea mamei. A mamei, nu a bunicilor, unchilor, etc. Numai pe ea o are.

 

 

afirmatia asta este putin negindita! Nu e vorba de circuitul apei in natura! Copiii nascuti si abandonati, ca si copiii orfani, la noi ajung de obicei in grija statului, adica pe strazi. Iar infiatul nu e intotdeauna o carte cistigatoare, si aici ma refer in primul rind la parinti, nu la copilul infiat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In plus, situatia e cu atat mai dramatica, cu cat copilul ala ramane SINGUR.

Singur si fara nici un ban, ca doamna respectiva nu e avuta, din cate stiu eu.

 

Copiii nascuti si abandonati, ca si copiii orfani, la noi ajung de obicei in grija statului, adica pe strazi. Iar infiatul nu e intotdeauna o carte cistigatoare, si aici ma refer in primul rind la parinti, nu la copilul infiat.

Nu am zis ca INTOTDEAUNA este cu final fericit. In fine..

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut un coleg in generala ai caror parinti aveau peste 60 amandoi.Baiatul era mai lent in miscare si nu extrem de inteligent.Se facea haz pe seama lui dar nu datorita varstei parintilor ci datorita faptului ca purta ochelari - e nevoie ca fetita sa ajunga undeva pe la 14 ani pentru ca varsta mamei sa devina subiect de batjocura la adresa sa,ori daca e suficient de inteligenta va sti a ignora prostia.

 

Am si eu una din asta:un tip (ruda destul de apropiata) merge in armata la 18 ani.La depunerea juramantului s-au adunat parintii ,cum se practica.Toti baietii aveau parinti de 40 si ceva de ani,iar el avea un tata de peste 60.Binenteles ca l-a prezentat colegilor ca fiind ,,bunicu' ''...si povestea intamplarea cu fata rosie ca un rac.Presupun ca nu de fericire... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai tu vreo statistica?

Faptul ca exista tineri ce au fost dusi de bebei in orfelinate pentru a fi alungati in strada la 18 ani imi spune ca orice statistica e irelevanta - ca sa inchei:locuiesc intr'o zona in care aurolacul face parte din decorul strazii - cunosc povestea multora dintre ei si tot de la ei stiu ca cel mai important lucru e ca mama sa te iubeasca - indiferent de sex ,pentru copil mama e mult mai importanta decat tatal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In plus, situatia e cu atat mai dramatica, cu cat copilul ala ramane SINGUR.

Singur si fara nici un ban, ca doamna respectiva nu e avuta, din cate stiu eu.

 

 

Nu am zis ca INTOTDEAUNA este cu final fericit. In fine..

 

 

Exact! Nici daca te nasti intr-o familie apreciata ca normala nu stii care e finalul. Pentru ca... asa e viata! Copilul acela a avut sansa de a se naste! Poate o sa aiba sansa sa creasca si sa devina un adevarat om. Atunci, cui va multumi? Va multumi batrinei de i-a dat viata , in primul rind. Repet, eu nu o condamn si nu o judec. N-as face ce a facut ea, pur si simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toti baietii aveau parinti de 40 si ceva de ani,iar el avea un tata de peste 60.Binenteles ca l-a prezentat colegilor ca fiind bunicu' ''

Asta pentru ca atat tatal cat si fiul aveau multe alte complexe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta pentru ca atat tatal cat si fiul aveau multe alte complexe.

 

Nu exclud posibilitatea..insa,cel putin in public,conteaza ce e evident...si copii stiu cel mai bine cum sa compare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exclud posibilitatea..insa,cel putin in public,conteaza ce e evident...si copii stiu cel mai bine cum sa compare.

La 18 ani aia din exemplul tau nu mai erau copii - in fine ...fiecare are dreptul sa creada ce doreste despre doamna respectiva , riscul ei atunci cand a facut public

Sa fie sanatoasa - aia mica pentru ca mama si sanatoasa daca e mult nu mai are .

 

And i'm out !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×