Sari la conținut
Forum Roportal
eduarddicu

Reintregire familie

Postări Recomandate

Merci de raspunsuri. Acum mai am o intrebare. Daca fratele sotului solicita din SUA viza pt reintregirea familiei, noi (eu si sotul) ne-am incadra la acest tip de viza? Eu am vazut pe undeva ca doar sotul/ sotia sau copii minori din tara ar putea primi. stie cineva cum sta treaba? Obtinerea acestei vize este la fel de dificila ca si cea te turist?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca exista un fel de viza pentru reintregirea familiei dar stiu ca e relativ complicata toata chestiunea si ca dureaza destul de mult (ani). Nu stiu detalii dar cred ca poti sa le afli de pe internet de la biroul de emigrari al USA. Asta e tot ce stiu, regret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,ma numesc Marian si as vrea sa imi spuna si mie cineva cum se poate obtine green cardul in State,daca ai unul din parinti cu cetatenie Americana,problema este ca nu mai stiu nimic de tata de 10 ani si nu stiu cum se procedeaza ca sa-mi pot obtine actele,am doar o copie dupa cetatenia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,ma numesc Marian si as vrea sa imi spuna si mie cineva cum se poate obtine green cardul in State,daca ai unul din parinti cu cetatenie Americana,problema este ca nu mai stiu nimic de tata de 10 ani si nu stiu cum se procedeaza ca sa-mi pot obtine actele,am doar o copie dupa cetatenia.

 

Daca stie cineva si ma poate ajuta ii multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare,ma numesc Marian si as vrea sa imi spuna si mie cineva cum se poate obtine green cardul in State,daca ai unul din parinti cu cetatenie Americana,problema este ca nu mai stiu nimic de tata de 10 ani si nu stiu cum se procedeaza ca sa-mi pot obtine actele,am doar o copie dupa cetatenia.

 

Daca stie cineva si ma poate ajuta ii multumesc.

 

Din pacate,tatal tau este cel care trebuie sa aplice pentru tine,pentru ca este un intreg proces! Conteaza foarte mult si statutul tau acuma:peste /sub 21 de ani,single/casatorit...etc!

Editat de Westcoastrider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci de raspunsuri. Acum mai am o intrebare. Daca fratele sotului solicita din SUA viza pt reintregirea familiei, noi (eu si sotul) ne-am incadra la acest tip de viza? Eu am vazut pe undeva ca doar sotul/ sotia sau copii minori din tara ar putea primi. stie cineva cum sta treaba? Obtinerea acestei vize este la fel de dificila ca si cea te turist?

Reintregirea familiei,nu este o simpla viza,ci se obtine GC,adika rezidenta! Si asta pentru toata familia voastra ,nu doar pentru fratele aka sotul tau!Conditia este ca cel care aplica (cumnatul in cazul tau) sa fie cetatean american. Problema este ca dureaza foarte mult,undeva la 10-12 ani! Daca vrei info mai detaliate...te ajut cu cea mai mare placere!

Viza de turist este cu totul altceva... si din punctul meu de vedere este ca o loterie! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Reintregirea familiei,nu este o simpla viza,ci se obtine GC,adika rezidenta! Si asta pentru toata familia voastra ,nu doar pentru fratele aka sotul tau!Conditia este ca cel care aplica (cumnatul in cazul tau) sa fie cetatean american. Problema este ca dureaza foarte mult,undeva la 10-12 ani! Daca vrei info mai detaliate...te ajut cu cea mai mare placere!

Viza de turist este cu totul altceva... si din punctul meu de vedere este ca o loterie! :stars:

Buna ziua,

 

As dori, daca se poate, sa imi dati mai multe informatii despre reintregirea familiei.

Vreau sa aplic si nu stiu de unde sa incep.

Am o sora in SUA de 7 ani si este cetatean american.

Daca se poate sa imi oferiti mai multe informatii, va multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am 29 ani si sunt casatorita. Parintii mei sunt cetateni americani. Vara aceasta am vrut sa merg in vizita pentru prima oara, dar viza mi-a fost refuzata, art. 214b. Parintrii au aplicat pentru reintregirea familiei. Ma intreb daca refuzul vizei ar influienta negativ procesul. Daca a fost cineva in situatia mea va rog mult sa-mi scrieti.

Va multumesc anticipat. Sanatate tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×