Sari la conținut
Forum Roportal
Rain

Colon iritabil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma intereseaza cum a functionat daca ati luat......nu cum afecteaza sanatatea si cat sunt de daunatoare pastilele de slabit.....Insa, sigur ca puteti sa scrieti si asta, ca altii sa stie, dar eu as vrea pareri de la cineva care a luat Heritage Elite. Cat timp si cum a actionat in organism ( adica, te-a facut sa te simti mai energic sau din contra, ti-a fost foame sau nu, ai simtit ca-ti dauneaza cu ceva.....)

Multumesc

ce anume te intereseaza pe tine mai exact: vrei sa slabesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce anume te intereseaza pe tine mai exact: vrei sa slabesti?

Da, vreau sa slabesc

Sunt plecata din tara si am cam exagerat cu dulciurile de cand am venit aici.......Mi am comandat din Romania 2 cutii de Heritage. Am cautat si citit multe despre produs, dar mai toata lumea lumea scrie ceea ce stim deja: ca nu e bine sa iei pastile, ca in timp te afecteaza, ca e bine sa manaci regulat sa faci sport si sa duci o viata sanatoasa. Sigur ca toti am vrea sa putem sa traim asa......Deocamdata am ales produsul si-mi asum consecintele dar ma intereseaza cum v-ati simti voi, sau prietenele voastre luandu-l...

Si as vrea sa stiu -daca ati luat care au fost efectele asupra organismului si daca v-a fost util.

Intre timp fac si sport (nu f mult, recunosc) pt ca nu am timp, mananc 3 mese "normale" pe zi si am renuntat la strudelul cu visine si frisca :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut o emisiune la televizor , era vorba de un sanatoriu din spania unde au mers 7 sau 8 oameni pentru o cura de dezintoxicare si acolo era o tipa tare draguta si chiar slabuta care a zis ca se simte tot timpul balonata si era si cu psihicul la pamint.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:stars:

"Sindromul subfebril de etiologie neprecizata", asa cum se numeste el in termeni medicali, poate astepta un diagnostic ani in sir, uneori chiar zeci de ani. Subfebrilitatea poate avea ca si cauza o infectie cel mai adesea; ea poate fi bacteriana, virala, cu fungi sau protozoare. De aceea, pentru elucidare in general se procedeaza la hemoculturi repetate; MULTE si pe perioade de timp mari, de fiecare data cand se poate surprinde un episod de subfebrilitate insotita de alte simptome care indica spre o infectie: frison, dureri musculare si articulare, stare de indispozitie fizica. Alti medici, mai grabiti, aplica chiar fara rezultat pozitiv de la hemoculturi, tratament cu cocktail de antibiotice, sperand ca astfel rezolva cazul, care cel mai adesea este privit de ei ca extrem de incomodant. E ca nebunu' disperat de pe front, care trage si el in tot ce misca, in speranta ca poate-poate o nimeri si ce trebuie.

 

Cand acest prim pas diagnostic esueaza, sau si mai adesea concomitent cu el, se practica repetarea unui set complet de analize sanguine si ale urinei, radiografii pulmonare sau chiar scanning-uri ale intregului corp, in speranta detectarii unei anormalitati care poate fi cauza subfebrilitatii. Orice medic este ingrozit atunci cand o anamneza nu il trimite pe nici o "poteca" roditoare . . . . atunci toate necazurile lui fiind aruncate degraba de pe umarul clinicianului care este, in c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

caut un doctor bun care sa ma ajute intr-o problema mai delicata....am de multi ani ..sau de mic...nush sigur..dar am pe ''gaura fundului'' ca niste besici care ma mananca....uneori is mici,unori is mari... ma scuzati ca am formulat mai taraneste..dar chiar n-am stiut cum sa explic... ce poate fi? sincer ..mi-e rusine sa merg la doctor sa se uite in fundu meu...ii vreun ginecolog care sa fi mai intalnit asa ceva? mi-e team sa nu fie cancer sau alte chestii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
caut un doctor bun care sa ma ajute intr-o problema mai delicata....am de multi ani ..sau de mic...nush sigur..dar am pe ''gaura fundului'' ca niste besici care ma mananca....uneori is mici,unori is mari... ma scuzati ca am formulat mai taraneste..dar chiar n-am stiut cum sa explic... ce poate fi? sincer ..mi-e rusine sa merg la doctor sa se uite in fundu meu...ii vreun ginecolog care sa fi mai intalnit asa ceva? mi-e team sa nu fie cancer sau alte chestii...

lasa rusinea si mergi la un PROCTOLOG...

ginecologia se ocupa de "pasarici"

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema de ceva timp. Dupa scaunul mare, cand ma sterg simt o usturime la exterior si imi da si sangele, cateva picaturi pe hartia igienica. Nu exista sange pe fecale ci doar la exterior ca o iritatie de la hartia igienica. Acest lucru mi se intampla din cand in cand. Cateodata nu mai am nimic, cateodata iar patesc asa. Folosesc numai hartie igienica fina dar chiar si asa nu este niciun rezultat. Care ar putea fi problema? Nu am avut niciodata probleme cu hemoroizi si nici antecedente in familie.

Editat de nike

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o problema de ceva timp. Dupa scaunul mare, cand ma sterg simt o usturime la exterior si imi da si sangele, cateva picaturi pe hartia igienica. Nu exista sange pe fecale ci doar la exterior ca o iritatie de la hartia igienica. Acest lucru mi se intampla din cand in cand. Cateodata nu mai am nimic, cateodata iar patesc asa. Folosesc numai hartie igienica fina dar chiar si asa nu este niciun rezultat. Care ar putea fi problema? Nu am avut niciodata probleme cu hemoroizi si nici antecedente in familie.

 

Ai un inceput de hemoroizi. Si eu am avut, dar am scapat cu igiena muuulta si renuntand la criminala hartie igienica, care este foarte abraziva si facuta doar din resturi +o groaza de chimicale care nu fac decat sa agraveze locul ala ultrasensibil. Am fost sfatuit sa numa mai sterg la fund si sa ma SPAL cu apa chiar si rece. pentru asta trebuie sa folosesti un bideu, sau in cada, cu un dus, sau schimbi wc-ul si pui unul care are si bideu incorporat. ( la asta te pot ajuta )

Deci , primul pas, nu mai irita si mai mult anusul frecand cu hartia !!!! Nici nu cureti bine si mai faci si rana !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×