Sari la conținut
Forum Roportal
Rain

Colon iritabil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multumesc pentru raspuns!Ceea ce mi-ai spus in legatura cu prietena ta, faptul ca atunci cand ia antibiotice ii scade febra, iar dupa ce termina tratamentul ii revine mi s-a intamplat si mie. Din cauza faptului ca antibioticele nu sunt pentru problema principala care o are si care de fapt ii produce temperatura. In legatura cu tomografia ce sa spun.Si eu m-am gandit sa nu fie vorba de o tumoare undeva localizata si de aici sa provina temperatura insa pe mine nu ma doare absolut nimic. Eu una daca prietena ta prezinta dureri cred ca ar trebui sa o incercati si pe asta. Eu tocmai am fost la un medic foarte bun gastroenterolog din Spitalul Fundeni, dar se pare ca nu am probleme farte mari gastroenterologice si care m-a indemnat sa ma duc la un urolog.Se pare ca deacolo vine de fapt temperatura. Ce sa zic sa speram sa fie bine! Numai bine tie si prietenei tale

 

 

ia spune-mi te rog, medicul acela bun la care ai fost la fundeni se numeste cumva pietrareanu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna , sufar de aproape 5 ani , am facut toate analizele si sunt perfecte, dar eu ma simt foarte rau, diagnosticaul care mi s-a pus a fost de COLON IRITABIL, nu stiu ce sa mai fac, nu poat face nimic , am dureri abdominale puternice , dureri de cap la fel de puternice, frisoane, transpiratii puternice, nu am diaree si nici nu sufar de constupatie. poate cineva sa-mi de-a o sugestie sau vre-un tratament ca sa ma ajute.

multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma confrunt cu aceste simptome dar si cu alternanta constipatie/diaree si intoleranta la lactoza.Am citit despre vindecarea SCI in Australia pirn identificarea in proportie de 60 % a bacteriilor blastocitus hominis si dimtamoeba fragilis,sper ca am scris corect.Mai multe informatii gasesti pe site-ul www.badbugs.org,dar este in limba engleza si nu prea am inteles.DACA TE DESCURCI MAI BINE TE ROG SA MA CONTACTEZI PRIN E-MAIL PERSONAL.Acum caut unde s-ar putea face analizele in Romania. Posibil Institutul Cantacuzino sau cel de boli infecioase.Daca cunoaste cineva dati de stire va rog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama mea are aceleasi probleme ca cela prezentate....colon iritabil.A fost la mai multi medici si analizele ies bine,are dureri groaznice,a slabit foarte mult,aproape ca nu o mai recunosc.Nu mi se pare normal ca o femeie la 48 de ani sa nu mai poata face nimic pt ca are dureri in fiecare zi.Cine stie cumva vreo dieta pe care o poate urma,sa ma ajute pt ca nu poate manca nimic pt ca totul ii provoaca dureri.Va rog sa imi dati un sfat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa incerce cu duspatalin 200 mg de 2 ori pe zi.

Faptul ca slabeste nu este un lucru bun.

Slabeste pentru ca nu mananca deloc sau mananca si tot slabeste?

In cazul SCI slabirea nu este considerata un simptom caracteristic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Asvrea sa stiu la ce medic trebuie sa apelez daca am probleme cu colonul la interne?Stie cineva care sunt simtomele cancerului de colon prima faza Va multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!Asvrea sa stiu la ce medic trebuie sa apelez daca am probleme cu colonul la interne?Stie cineva care sunt simtomele cancerului de colon prima faza Va multumesc anticipat.

 

 

Hei, hei!

 

Iti pot recomanda un doctor painea lui Dumnezeu!

Acum un an am crezut ca am probleme serioase cu colonul. Mi-a recomandat cineva acest doctor si m-am dus la un consult, am facut si o colonoscopie. In final s-a demonstrat ca nu am nimic. Eram intr-o perioada mai stresanta iar organismul meu incepuse sa-mi dea tot felul de semne.

 

Sper sa nu ai nici tu probleme, sa descoperi ca e doar ceva trecator.

 

Pe doctor il cheama: Andrei Haidar - medic primar gastroenterologie

Il poti gasi la clinica (e cu plata, dar merita) Bioterramed

Nr. tel. 319.85.75

319.65.78

sau 0724262110

 

Sanatate multa! :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea!

 

Sunt noua pe acest site si as avea si eu o intrebare.

De ca. 1 an si jumatate (cam 1 data pe luna, dar in ultimul timp mai des) am dimineata stari de voma si fac chiar o criza dupa ce colonul sau ce o fi, se irita probabil pe fond de stres si am si scaune moi. Vars mult, ma deshidratez complet si apoi in ca. 2 ore imi revin... Am slabit mult in ultimul timp desi am pofta de mancare. am momente cand imi revin, iau in greutate.

 

Sunt disperata si nu stiu ce sa fac. Analizele au iesit bune, chiar si endoscopie am facut se pare ca nu este nimic cu stomacul.. si cativa medici mi-au spus ca este din cauza stresului si a obosellii accentuate (muncesc la Birou si acasa f .mult) si sunt o fire mai sensibila si emotiva.

 

Mi s-a prescris Xanax 0,50 mg si Stilnox pentru calmare.

 

Mi-e teama sa nu fie altceva ce ma sfatuiti sa fac?

 

Violetta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×