Sari la conținut
Forum Roportal
Rain

Colon iritabil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna la toata lumea!

 

Sunt noua pe acest site si as avea si eu o intrebare.

De ca. 1 an si jumatate (cam 1 data pe luna, dar in ultimul timp mai des) am dimineata stari de voma si fac chiar o criza dupa ce colonul sau ce o fi, se irita probabil pe fond de stres si am si scaune moi. Vars mult, ma deshidratez complet si apoi in ca. 2 ore imi revin... Am slabit mult in ultimul timp desi am pofta de mancare. am momente cand imi revin, iau in greutate.

 

Sunt disperata si nu stiu ce sa fac. Analizele au iesit bune, chiar si endoscopie am facut se pare ca nu este nimic cu stomacul.. si cativa medici mi-au spus ca este din cauza stresului si a obosellii accentuate (muncesc la Birou si acasa f .mult) si sunt o fire mai sensibila si emotiva.

 

Mi s-a prescris Xanax 0,50 mg si Stilnox pentru calmare.

 

Mi-e teama sa nu fie altceva ce ma sfatuiti sa fac?

 

Violetta

Buna, Violetta!

Te sfatuiesc sa mergi la infectioase...

Ar trebui sa faci mai multe teste de sange ... ca sa vada daca nu cumva este o infectie undeva...

Ai febra? transiri noaptea? Alte simtome?

Exista o planta, Psyllium Husks... cauta acest laxativ usor .. absoarbe apa din intestin si ajuta la digestie. Este foarte bun... o sa vezi asta. Usor o sa iti revii. NU lua calmante ... eventual multe vitamine. Magneziu, Zinc, vitamina B6 , vitaminaC... ajuta la un echilibru hormonal...

Sanatate multa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e neaparat un calvar daca stii cum sa il tii sub control. Eu sufar de 5 luni de sindromul asta nesimtit :good:

Mai multe detalii maine ca acuma mi'e somn, dar mi'ar conveni mai tare pe privat. Daca poti, da'mi un id de mess sau posteaza mai multe mesaje sa ti se activeze casuta de mesaje si sa vorbim prin pm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat ca nu trebuie sa te domine, si sunt perioade cand poti s-o ignori, dar e data drc.

Daca ati trecut sau treceti prin aceasta experienta, dati-mi cateva sfaturi cum s-o faci mai blanda.

multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca problema este de natura nervoasa iti recomand 2 uleiuri pentru ingrijirea corpului care ar trebui sa faca parte din produsele oricarei persoane. Voi cita din cartea unei doctorite efectele acestor uleiuri:

1. - calmeaza tensiunea nervoasa, bolile nervoase

- calmeaza iritarea

- cu efecte rece-cald revitalizeaza firele nervilor, calmeaza durerea,

- sporesc transpiratia si detoxicatia organismului, stabilizeaza termoregularea

- ajuta venele lenesa, pentru ca flavonoidul lavandei patrunde in sistemul microcirculatiei

 

2. Folosit innainte de activitati fizice si sportive mai mari

- maresc rezistenta

- prelungeste timpul procesului de obosire

- opreste convulsiile musculare

 

Grabeste procesul de insanatosire prin faptul ca grabeste reabsorbtia acidului lactic si anume:

-calmeaza ritmul grabit al inimii, datorat efortului mai puternic

- protejeaza de dureri de oase, curent de aer, reumatism...

-lombosciatica, discus, ishialgie, anchilzarea gatului, a umerilor, contractia muschilor

- leziuni sportive si fizice ale articulatiilor

-oboseala acuta, cronica

 

 

Aceste produse sunt naturale si garantate 100%. Nu fac minuni insa folosite in mod corespunzator si pe termen mediu combat o multime de probleme si previn cancerul.

Natura le rezolva pe toate

trebuie doar sa-i acordam incredere!

 

Pt detalii: nicu_tudora@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza cum a functionat daca ati luat......nu cum afecteaza sanatatea si cat sunt de daunatoare pastilele de slabit.....Insa, sigur ca puteti sa scrieti si asta, ca altii sa stie, dar eu as vrea pareri de la cineva care a luat Heritage Elite. Cat timp si cum a actionat in organism ( adica, te-a facut sa te simti mai energic sau din contra, ti-a fost foame sau nu, ai simtit ca-ti dauneaza cu ceva.....)

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×