Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Poze adunate de prin locuri vizitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mulțumim de pozele frumoase. În ceea ce privește pe mana ta, ar trebui sa ii zici ca ești într-o perioada din aia, dar o să-ți treacă. 

Zona aia rurala e foarte frumoasa și acum. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este frumos, da. Dar fără fals patriotism... la noi e mult mai frumoasă natura, în zonele de deal, de munte, mai ales.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi e mult mai frumos totul, daca ma intrebi pe mine. Si de asta imi pare rau pentru toti românii care sunt nevoiti sa traiasca departe de tara. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
54 minutes ago, Amarena said:

Acum n-aș zice chiar totul, m-aș referi doar la natură.

De acord.

Eu am fost patru zile in Atena, mi-am facut un cadou de ziua mea :biggrin:, superb, mai departe ma gandesc la Paris si la Londra in primul rand pentru muzee si palate, ca sunt mort dupa ele.

In Atena am vazut 4.

Louvre si British Museum sunt urmatoarele tinte =P~

Iar din tara m-ar interesa mult sa ajung la Sarmizegetusa. Rodica, se ajunge usor acolo? Cum e? Cand am fost la Castelul Corvinilor nu mi-a dat prin gand sa ma abat si pana acolo.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se ajunge cu mașină de teren închiriată sau cu localnici care fac transport contra cost, cel puțin așa era acum câțiva ani, mă îndoiesc că au făcut drumul până acolo între timp. Cu mașină normală am înțeles că e nerecomandat.

Păcat.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ulpia Traiana e chiar la sosea.

Regia e mai prin deal prin padure, cand am fost eu demult acum vreo 10 ani era drumul destul de prost dar nu imposibil.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Rodica` said:

Iti propun ceva si mai interesant

https://limesromania.ro/ro/articole/despre-proiect/?page=1

Macar pe bucăți :derisive:

Super fain, mulțumesc mult!!!

 

9 hours ago, Amarena said:

Se ajunge cu mașină de teren închiriată sau cu localnici care fac transport contra cost, cel puțin așa era acum câțiva ani, mă îndoiesc că au făcut drumul până acolo între timp. Cu mașină normală am înțeles că e nerecomandat.

Păcat.

 

8 hours ago, Enki said:

Ulpia Traiana e chiar la sosea.

Regia e mai prin deal prin padure, cand am fost eu demult acum vreo 10 ani era drumul destul de prost dar nu imposibil.

 

Chiar pacat, astia prin strainatate o piatra de pe timpuri daca au, imediat o incercuiesc, pun panouri cu informatii si gata loc de vizita.

Of, cum nu stim sa ne promovam. Acolo la Sarmizegetusa s-ar putea face atatea langa sit. Plus o cale de acces buna, sa poata veni turistii usor de oriunde.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×